Margitova dieta

Margitova dieta opravdu funguje

Známé celebrity a hvězdy bývají pro některé velkým vzorem. Zvláště pak ty, kterým se podařilo zhubnout nadbytečné kilogramy. Nejen diety, ale také cvičení mnohých hvězd zkouší většina z vás s vidinou, že vaše snažení a úsilí shodit několik kilogramů dopadne stejně, jako se to podařilo obdivované celebritě. Takovou osobností je bezpochyby známý zpěvák Štefan Margita, jehož dieta je sice rychlá a účinná, nicméně s jojo efektem při přechodu na běžnou stravu.

Princip Margitovy diety

Margitova dieta není žádná převratná novinka. Je známá již několik let. Vychází z Atkinsonovy diety, ale je upravená. Principem diety je vyloučení sacharidů a všech potravin s obsahem cukrů a sacharidů. Mezi potraviny, které se nedoporučují, patří potraviny z bílé mouky, tedy pečivo, chleba a vůbec potraviny, kde se mouka vyskytuje. Zakázané je také ovoce s množstvím sacharidů a uzeniny. Povolená je konzumace masa a ryb, některých druhů zeleniny a ovoce, vajec a mléčných výrobků. U této diety hraje velmi významnou roli také černá káva. Jako vždy je nutné dodržovat pitný režim, který je založen na pití neslazených nápojů nebo neperlivé vody.

Margitova dieta – jídelníček

Jídelníček je třeba dodržovat 14 dní, přičemž druhý týden je stejný jako první. 1. den posnídejte kávu bez mléka a cukru v libovolném množství, k obědu si připravte vařená vejce s dušeným špenátem v libovolném množství a k večeři si dejte grilovaný hovězí steak s hlávkovým salátem a 1 kus ovoce. 2. den si k ranní kávě můžete vzít jeden rohlík, na oběd si připravte hovězí steak, ledový salát a jeden kus ovoce, na večeři si kupte kvalitní šunku v libovolném množství. 3. den je snídaně stejná jako předchozí den, na oběd si kromě ledového salátu dopřejte také rajčata a dvě uvařená vejce. Večeřte šunku jako předchozí den. 4. den je opět stejná snídaně, na oběd si dejte jedno vejce, dušenou mrkev a ementál, k večeři pak bílý jogurt s jedním kusem ovoce. 5. den začněte strouhanou mrkví s citronem a kávou, na oběd si připravte pečenou rybu a čerstvá rajčata, povečeřte hovězí steak s hlávkovým salátem. 6. den posnídejte rohlík s kávou, k obědu si ugrilujte kuře a k večeři si uvařte dvě vejce a snězte syrovou nastrouhanou mrkev. 7. den k snídani vypijte čaj s citronem, k obědu si dejte ovoce a na večeři si připravte jakékoliv jídlo z jídelníčku.

Doporučení

Margitova dieta opravdu funguje. Drží se 14 dní podle výše popsaného jídelníčku. Pokud budete jídelníček přesně dodržovat, můžete zhubnout až 8 kg. Nezapomínejte vypít alespoň 2,5 l vody nebo neochuceného čaje denně. Některé potraviny je možné konzumovat v neomezeném množství. Jak funguje Margitova dieta a zda je opravdu účinná si můžete přečíst v diskuzích na internetu. Margitova dieta – recenze, diskuse, jsou opravdu velmi přínosné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *