moringa-plnezdravicz

Moringa jako vynikající doplněk stravy

Termín Moringa je v našich končinách ještě stále velkou neznámou, což je škoda, jelikož se jedná o strom, který dokáže nabídnout velké množství tělu prospěšných látek, a to prostřednictvím svých listů. Moringa je v podstatě jediným rodem teplomilných rostlin ze stejnojmenné čeledi moringovitých. Jedná se o opadavé či stálezelené stromy, které se mohou v určitých případech vyskytovat i v podobě keřů či dřevnatých bylin. Dorůstat se mohou klidně až úctyhodné výšky 20 metrů.

Výskyt a druhy moringy

Moringa se vyskytuje přibližně ve 13 druzích, a to v několika oblastech. Jedná se o Indii, Arabský poloostrov, ostrov Madagaskar a několik dalších pásem v oblasti kontinentální části Afriky. Přirozeně roste ve vysychavých písčitých či jílovitých půdách. Bez větších problémů dokáže přežít i velmi dlouhá období sucha. Moringa dokonce dokáže žít i v oblastech, které mají roční úhrn srážek menší než 200 mm. Potřebuje ovšem velké množství světla a hlavně tepla. Nejznámějším druhem je moringa olejodárná, která se pěstuje komerčně na plantážích.

Spousta pozitivních účinků

Již v dobách minulých si Afričané a obyvatelé oblastí, v nichž roste, moringy velmi vážili. Zejména podhůří Himaláje sloužily její listy v čerstvé formě nebo jako špenát k nasycení lidí v době nedostatku. Moringa obsahuje spousty minerálních látek, proteinů a vitamínů. Vynikající jsou i její plody ve tvaru zelených lusků. Vynikající jsou i pražená semínka tohoto stromu. Mimo jiné se z nich lisuje i olej použitelný v potravinářství i kosmetice.

V jaké podobě moringu zakoupit?

Optimální je v našich podmínkách koupit výtažek moringy v podobě tobolek. Učinit tak můžete v eshopu dumbylinek.cz. V nabídce jsou zde k dispozici tobolky s obsahem 500 gramů účinné látky, jejímž základem je právě výtažek ze stromu moringy.

1 komentář
  1. Dvorackova.jitka@email.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *