Mléko s česnekem není pro každého: může se ale hodit

Česnek

Nejedná se o žádnou novinku. Mléko s česnekem se už léta používá jako jeden z babských receptů v případě, že „na nás něco leze“. Také již v době, když už jsme nachlazení, naše babičky doporučují pít tento nápoj. Funguje ale skutečně, nebo je jenom opředený mýty minulosti? Mléko s česnekem není bohužel příliš chutným prostředkem, obvykle nechutná ani tomu, kdo má česnek velmi rád. Jeho pití tak může být poměrně náročné.

Lék na nachlazení

Spojení mléka, česneku a medu může slibovat zázračné účinky, protože česnek považujeme za silný prostředek proti nachlazení. Dokonce o něm mluvíme jako o superpotravině. Také med se vyznačuje svými protizánětlivými účinky, které v případě nachlazení oceňujeme. Tento recept zná spousta babiček. Pomáhaly nám bojovat s nachlazením přírodními metodami. V čem ale tato léčba spočívá?

Mléko

Foto: Pixabay

Účinky medu s česnekem

Jak jsme již naznačili výše, česnek je považovaný za velice silný prostředek přispívající ke zdraví člověka. Je známý zejména svými antivirovými a antibakteriálními vlastnostmi, takže skutečně může pomoci při různých onemocněních. Nejsilnější je v začátcích infekce. Dobře působí také na kardiovaskulární zdraví – snižuje krevní tlak. Oplývá vitamíny A, C a B, draslíkem, vápníkem a hořčíkem.

Síla mléka

Mléčné výrobky jsou prospěšné pro imunitní systém, protože působí pro jeho správné fungování. Mléko má ale v tomto nápoji ještě jeden důvod: zmírňuje nepříjemnou chuť česneku. Také med při potlačení pálivosti a aroma česneku nemálo pomáhá.

Může to pít každý?

Tento nápoj rozhodně není pro každého, i když je považován za velice bezpečnou a účinnou léčbu nachlazení. Někdo zkrátka nezvládne silnou chuť česneku. Také lidé s přecitlivělostí žaludku by se mu měli vyhnout. Česnek může totiž dráždit sliznice trávicího systému.

Zdroj: https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-jak-dziala-mleko-z-czosnkiem-nie-kazdy-moze-je-pic,nId,5663193

Foto: Pixabay