Milujete instantní kávu? Podívejte se, co pijete!

Instantní káva

Káva je jedním z občerstvení, bez kterého si řada Čechů nedokáže představit ráno. Jedinci, kteří ji mají rádi, ji pijí každý den. Několik jedinců dává přednost turku, jiní kapslovému kávovaru, ale instantní káva je stále mimořádně oblíbená.

Je to rychlý způsob přípravy

Za její oblibou rozhodně nestojí chuť. Instantní káva se připravuje výjimečně rychle, s klidem si nalijte šálek mezi ostatními povinnostmi a během chvilky budete pít. Už jen přidejte vodu – a váš ranní nápoj je připraven.

Jak vzniká tento výrobek?

Vyrábí se z kávových zrn jako běžná káva. K jejímu vzniku je zapotřebí více zrn a musí projít složitými chemickými procesy, aby si zachovala svou životnost. Kvalita zrn tedy nikdy nemůže být stoprocentní.

Proč přestat pít tuto kávu?

Instantní káva má svá nároková specifika. A v případě, že vám na kvalitě kávy alespoň trochu záleží, je lepší si od ní udržovat strategický odstup. Výrobci mohou používat druhořadá zrna, pravidelně s chuťovým vylepšením, protože charakteristická chuť a vůně není při výrobě nikdy zachována. V případě, že neustále pijete instantní kávu, dávejte si pozor na přiloženou kávovou sedlinu – spařená zrna, čekanku nebo mleté fíky. Tvoří poměrně rozsáhlou část kávy prodávané na trhu. Ale stále vítězí především díky cenové dostupnosti a rychlé přípravě.

Pozitiva momentkové kávy

Kromě ceny a rychlé ranní přípravy, může být pro některé důvodem nižší obsah kofeinu než ve standardní kávě. Také obsahuje méně látek zabraňujících rakovině, ale přesto má při vyvážené intoxikaci pozitivní účinky na zdraví. Posouvá vpřed temperament a koncentraci a dodává tělu energii.

Zalitá instantní káva
Foto: Pixabay

Čím vhodně nahradit instantní kávu?

Potřebujete přejít na jiný druh kávy? S kávovarem je to jednoduché, zkuste přirozeně namletou kávu. Její chuť a vůně vás přesvědčí, že je to správná volba. Další volbou může být moka konvička nebo domácí kávovar. Jakmile vyzkoušíte rozmanitý druh kávy, pravděpodobně už nebudete potřebovat levnou náhražku.

Zdroje info: kavovezrno.cz, lazenskakava.cz

Náhledové foto: Pixabay