Zimní péče o pokožku: zatočte s vysušenou a šupinatou pokožkou!

Pleť

Zima je obdobím, které může být kouzelné, nicméně také náročné. Věnovat bychom se měli péči o své tělo, a to ve zvýšené míře. Důležitá je zejména zimní péče o pokožku, která je vystavena mrazivým teplotám, nepříjemnému větru a někdy dokonce také mrazivým dešťům či sněžení. Uvnitř zase panuje suchý vzduch. Přechod mezi těmito prostředími vaší pleti rozhodně nesvědčí. Zde je vše, co můžete udělat, abyste jí pomohli. Odměnou vám bude krásný vzhled pleti.

Pozor na drsné produkty

V zimě je pokožka extrémně náchylná. Pokud jste v létě používali sprchový gel a nedělalo vám to žádné potíže, v zimě může nastat problém. Typicky s vysušenou a svědivou pokožkou či dokonce vyrážkou. Měli byste zvolit přírodní varianty produktů. Některé jsou označeny přímo jako vhodné k použití v zimě. Pokud vybíráte vhodné kosmetické produkty, měli byste se zaměřit na hydratační krémy. Ideální je používat prostředky bez mýdla, které má tendenci vysušovat.

Zima

Foto: Pixabay

Horká sprcha není vhodným krokem péče o pokožku

Když přijdete zvenku, kde byly mrazivé teploty, tím prvním, co vás napadne je horká sprcha nebo rovnou koupel. Ale ouha! Vaše pokožka vám nepoděkuje. Problémem je to, že horká voda vysušuje pokožku. Na zahřátí vám postačí pouze vlažná voda (nebo čaj).

Hydratace je základem zimní péče o pokožku

Bez hydratace se neobejdete v létě, ani v zimě. Na zimu si objednejte hustší hydratační krém, ideálně s obsahem kyseliny hyluronové a ceramidy. Účinky hydratačního krému tak budou dlouhodobé. Používat hydratační krém bychom měli aspoň dvakrát denně, na obličej, který je přímo vystaven mrazivému vzduchu klidně i častěji.

Žádné přímé sluneční záření

Je příjemné v zimě nastavit tvář slunečním paprsků, i když tolik nehřejí. Avšak také sluneční záření vysušuje pokožku a navíc může zvýšit její citlivost, což vede k dalším komplikacím. Na opalovací krém bychom neměli zapomínat ani v zimě, zejména když jedeme na hory. Sluneční paprsky se odráží od bílého sněhu a mohou způsobit nepěkná zranění. Ideálním způsobem pro ženy je použití make-upu s přídavkem ochranného faktoru.

Peeling pokožky pro její obnovu

Během zimy kožní buňky vysychají a odumírají rychleji. Peelingem můžete odstranit odumřelé kožní buňky a podpořit růst těch nových.

Hydratace také zevnitř

Pokožka hydratuje nejenom zvenku prostřednictvím krémů a olejíčků, ale také zevnitř. Nezapomínejte proto na pitný režim také v zimě. Ideální je samozřejmě čistá a neslazená voda.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/help-your-skin-hair-bid-farewell-to-the-winter-woes-45057/post

https://www.benu.cz/jak-pecovat-o-plet-v-zime

Foto: Pixabay