Metoda Pomodoro zatočí s vaší roztěkaností i neefektivitou – pro začátek potřebujete jen tužku a papír

žena

Metoda Pomodoro zatočí s vaší roztěkaností i neefektivitou – pro začátek potřebujete jen tužku a papír. Máte pocit, že vám čas doslova utíká mezi prsty? Naučte se perfektnímu soustředění a efektivnímu rozdělení vaší práce po celý den. Díky tomu zvládnete mnohem víc. Jednou z možností, jak dosáhnete dokonalého časového harmonogramu, je metoda Pomodoro.

Pomodoro zlepší váš výkon při práci z domova

S nedostatečnou soustředěností a roztěkaností se potýká spousta lidí. Mezi tuto skupinu patří především ti, kteří pracují z domova a nestojí jim za zády vedoucí nebo šéf. S rostoucím trendem home-office se nedostatek pozornosti netýká jen podnikatelů na volné noze, ale často i běžných zaměstnanců.

Těhotná žena

Foto: Pixabay

Zvýšit svou efektivitu může být překvapivě jednoduché

Právě zaměstnanci patří mezi ohroženou skupinu. Podnikatelé práci z domova znají, zatímco pro většinu zaměstnanců byla loňská práce z domova novou zkušeností. Jak ale udržíte pozornost i přesto, že se staráte o děti a vedle vás pracuje váš partner?

Zvýšení efektivity ve 4 jednoduchých krocích

Technika Pomodoro zahrnuje několik jednotlivých triků, při jejichž osvojení zvýšíte vaší efektivitu a docílíte lepších pracovních výsledků. V roce 1980 s ní přišel italský student Francesco Cirillo, který bojoval s nedostatek soustředění. Pomodoro obsahuje několik kroků.

  • Stanovte si úkol, kterého chcete dosáhnout. Časovač nastavte na 25 minut a celý čas věnujte práci na daném úkolu.
  • Po uplynulých 25 minutách si udělejte poznámku o časovém úseku na papír a 5 minut si odpočiňte.
  • Proces zopakujte a znovu věnujte 25 minut úkolu, na kterém pracujete. Může to být nový úkol nebo nesplněný úkol z minulého časového úseku.
  • Jakmile uplynou 4 časové úseky, dopřejte si zhruba 20 – 30 minut dlouhou přestávku.

Stačí si nastavit jasný řád

4 jednoduché kroky udrží vaší pozornost a zvýší vaší efektivitu. Pravidelně si zapisujte, kolik časových úseků vám úkoly zabírají. Ke zvýšení efektivity vám stačí tužka a papír, případně najdete spoustu aplikací pro chytré telefony.

 

Zdroj: https://aplikaceprace.cz/magazin/time-management-jak-efektivne-nalozit-s-drahocennym-casem, https://www.greenfoxacademy.cz/post/cas-na-restart-kariery

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.