Máte raději balenou vodu nebo pijete tu, která teče z vašeho kohoutku? Jaké jsou přednosti a nevýhody obou přístupů?

Balená voda je ideální v případě, že máte k dispozici vodu pouze z vlastní studny, u které si nejste jisti kvalitou vody. V případě, že však jste napojeni na vodovodní rozvody a máte doma vodu městskou či obecní, můžete si být jisti, že její kvalita je často mnohem vyšší než v případě vody balené v PET lahvích.

Jak je to s nezávadností balené vody?

Výrobci a distributoři vody balené v PET lahvích často poukazují na to, že ke svým spotřebitelům distribuují vodu z čistých přírodních pramenů, která je zdravotně nezávadná a vydrží dlouho čerstvá. Jak ale může vydržet čerstvá pramenitá voda v nezměněném stavu, když je skladována při vysokých letních teplotách střídavě se zimními mrazy? Nevhodné skladování v mnoha případech změní vlastnosti obsahu PET lahví mnohdy tak zásadně, že jejím pitím pro své zdraví příliš mnoho dobrého neuděláte.

Je v některých případech pití balené vody výhodné?

Pití balené vody snad lze doporučit pouze v případech, kdy například na chatě nebo chalupě či dovolené máte jako zdroj vody pouze vlastní studnu, u které si nejste jisti kvalitou vody. Ta může obsahovat bakterie, která v lepším případě přivodí pouze trávicí obtíže.

Jste-li napojeni na vodovodní řad, je pití kohoutkové vody pro zdraví prospěšnější

Voda z běžného rozvodu je velice přísně sledována, proto si můžete být jisti její kvalitou. Předtím, než se voda dostane do vašeho kohoutku, musí projít úpravnou nebo čistírnou. Právě tady se do ní dostanou látky, které ji mají dezinfikovat a zničit bakterie. K dezinfekci vody se používá chlór, který sice není pro lidské tělo tím nejlepším, nicméně jeho koncentrace je tak nízká, že mu nemůže ublížit. Chcete-li však pít vodu, která je kromě zdravotní nezávadnosti také chutná, vsaďte na domácí filtrační konvici, která se postará o odstranění zbytků po dezinfekci vody stejně jako nadlimitních dusičnanů či těžkých kovů. Filtrační patrona v konvici si velice efektivně poradí také s odstraněním vodního kamene z tvrdé vody a tak ochrání nejen vaše ledviny, ale také spotřebiče. Jestliže chcete pít čistou vodu přefiltrovanou aktivním uhlíkem i na cestách nebo při sportovním výkonu, pořiďte si filtrační láhev, kterou lze opakovaně plnit a užívat si tak kvalitní vodu prakticky kdekoliv.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *