Jak nabrat svalovou hmotu

Malý návod jak nabrat svalovou hmotu

Pokud nevíte jak rychle nabrat svalovou hmotu, určitě není od věci něco si o této problematice přečíst. V následujících řádcích vám nabídneme možnost získání zajímavých informací, které vás mohou ke kýženému přibrání tolik potřebné svalové hmoty dovést. Určitě náš návod berte ale s rezervou, jelikož veškerý efekt se bude odvíjet především od toho, jakým způsobem na sobě budete po určenou dobu pracovat a jestli si dokážete odříct i některá velká lákadla, jimž se odolává velmi složitě.

Dvě cesty ke svalové hmotě

Mnozí lidé si myslím, že nejlepším nápadem jak nejrychleji nabrat svalovou hmotu je neustálé a dlouhodobé cvičení. Pravda je ta, že skupina těchto lidí velmi rychle získá nějaké základní tvary svalstva. Především se zvětší oblast bicepsů a hrudníku. Dojde i ke zpevnění jejich těla, nicméně hmotnost bude stagnovat. Nejčastěji se jedná o poměrně lehké lidi okolo 60 kg. Druhou skupinu tvoří lidé s vyšší hmotností, kteří zjistí, že potřebují svému tělu dodat vyšší množství energie. K tomu, abyste se udrželi na nějakých 75 kilogramech, potřebujete denně průměrný příjem 170 až 200g proteinů a 400 až 450g sacharidů v nějakých 8 porcích jídel.

Strava na prvním místě

Velmi důležitá je pochopitelně strava. Složení si nejprve řešte vyloženě sami a mixujte nejrůznější potraviny jako maso, rýže či těstoviny, celozrnné pečivo a mléčné výrobky. Vždy dbejte na to, abyste měli minimálně dva krajíce s nějakou přílohou. Stravování si rozčleňte do celého dne. Optimální je následující rozvrstvení.

– 7.00 snídaně

– 9.00 svačina

– 11.30 oběd

– 14.30 svačina

– 16.30 svačina

– 18.30 večeře

– 21.00 něco lehkého

– 22.00 proteiny

Trénink na druhé koleji

Naberete v každém případě i bez cvičení. Trénink je jakýmsi moderátorem toho, co neberete.

V případě pravidelného cvičení budete mít svaly jako kámen. Bez tréninku se setkáte pouze s měkkou hmotou, což si samozřejmě nikdo nepřeje. Cvičit je zapotřebí dvakrát za týden, a to stehna, hrudník, bicepsy a tricepsy. Optimální doba trvání tréninku by měla být stanovena na 1 hodinu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *