LSD patří mezi drogy, mikrodávkování může pomoci zbavit deprese

LSD

LSD považujeme za nebezpečnou drogu. Jak se ale ukázalo, může mít i pozitivní účinky, a to ve smyslu zbavování deprese. Je nutno říci, že je zapotřebí více výzkumů, aby se prokázalo, jak přesně LSD ovlivňuje depresi. Taktéž je důležité zmínit, že tato droga ovlivňuje lidi různými způsoby, protože mozek je složitý. Nejde tedy vždy přesně odhadnout, jak na kterou osobu léčba zapůsobí. Nákup LSD je nelegální a jeho použití je riskantní.

Jak funguje LSD?

Účinky této psychotropní látky jsou naprosto jedinečné. Zatímco někteří je užívají, aby si doplnili svou energii a povzbudili se k výkonu, jiní je mohou užívat z náboženských důvodů. Není úplně jasné, jak droga funguje. Měla by spojovat různé oblasti mozku, ale u některých lidí došlo k tomu, že je odpojuje. V důsledku toho může LSD vyvolávat u různých lidí různé reakce a stavy. Jsou lidi, kteří se po této droze cítí chytřejší a výkonnější, ale také ti, kteří se naopak necítí dobře.

Úzkost
Foto: Unsplash

Jak může droga pomoci v léčbě deprese?

Mikrodávkování LSD vedlo některé lidi k přesvědčení, že droga je užitečná. Malé dávky LSD mohou pomoci v tom, aby se lidé cítili dobře. Množství drogy je tak malé, že nezpůsobuje halucinace. Některé studie naznačují, že užívání nízkých dávek LSD pomohlo napravit depresi u lidí, u kterých neměla žádná jiná léčba pozitivní účinek. Odborníci si ale stále nejsou jisti, jestli LSD skutečně pomáhá zvládnout depresi. Navíc se jedná o nelegální praxi, která se využívá pouze u lidí, kteří se zaregistrují do klinických studií.

  • Pozitivní účinky LSD spočívají v tom, že poskytují úlevu od některých příznaků.
  • Bohužel, účinky LSD v souvislosti s depresí, nejsou dlouhodobé.
  • V rámci studií bylo použité čisté LSD (na trhu je obvykle smícháno s jinými látkami).

Proč je LSD nebezpečná ve vztahu k depresím?

Zatímco existují studie, které potvrzují pozitivní nebo neutrální účinky na lidi s depresí, existují i ty, které potvrzují dlouhodobé negativní účinky. mezi ně patří poruchy vnímání, ale také úzkosti a depresivní nálady. Důvod, proč může LSD u některých lidí způsobit negativní účinky, je stejný, proč prospívá jiným lidem. Droga zkrátka působí na různé osoby jiným způsobem. Není možné předem určit, na koho droga zapůsobí „dobře“ a na koho ne.

Zdroje info:

https://www.nih.gov/news-events/nih-research-matters/how-psychedelic-drugs-may-help-depression

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4104707/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4104707/

https://www.therecoveryvillage.com/lsd-addiction/lsd-and-depression/

Foto: Unsplash