Léčivý třešňový recept: třešňová tinktura proti kardiovaskulárním chorobám

Třešně

Třešňová tinktura může zlepšit krevní oběh, pomoci snížit krevní tlak a stabilizovat práci srdce. To všechno pozitivně ovlivňuje srdeční zdraví. Třešně obsahují draslík, který je dobrý pro stabilizaci krevního tlaku (využít jej lze při vysokém i nízkém krevním tlaku), a hořčík, který je zase vhodné pro zajištění pružnosti krevních cév. Díky hořčíku vzniká také méně otoků. Železo je zase důležité pro přenos kyslíku ke všem buňkám.

Třešňové listy mohou také pomoci

Za účelem dosažení lepšího zdraví je možné používat také třešňové listy. Obsahují třísloviny, organické kyseliny a kumarin. Odvar z nich se přidává do koupele v případě revmatických bolestí. Odstraňují hořkost některých potravin, proto se třešňové listy přidávají do některých zavařenin (agónie, černý rybíz a podobně).

Třešně

Foto: Pixabay

Pro lepší trávení

Chcete-li zlepšit své trávení, připravte si poměrně chutnou tinkturu, do které přidáte koření, jako je skořice, kardamom a hřebíček. Ty stimulují sekreci žaludečních šťáv. Třešně zase zbavují tělo škodlivých toxinů. Avšak třešňová tinktura je poměrně kalorická a obsahuje alkohol. Je zapotřebí zvýšené opatrnosti. Užívejte ji asi 30 minut před obědem, jednou denně. Vzhledem k obsahu antioxidantů slibuje tinktura také protirakovinné účinky, zpomalení procesu stárnutí a zlepšení imunitního systému.

Pro vaši krásu

Třešně obsahují zinek, což je minerál velice důležitý pro správnou činnost imunity. Dále je na něm závislá kvalita našich kostí, vlasů a nehtů. A čím budou zdravější, tím jsou také krásnější. Třešně obsahují také fytoestrogeny, které patří mezi rostlinné hormony podobné estrogenům. Využívat je mohou zejména ženy, které pociťují premenstruační syndrom nebo ženy s příznaky menopauzy.

Ke snížení teploty

Tinkturu lze využít také ke snížení teploty. Stačí, když 2 až 3 lžíce tinktury přidáte do horkého čaje a vypijete. Dělejte to jen jednou denně. Pro děti je přípravek nevhodný, protože obsahuje alkohol.

Višňová tinktura se skořicí, kardamomem a hřebíčkem

Příprava je velmi jednoduchá. Odšťavněte 2 kg zralých třešní a šťávu smíchejte s 10 g mleté skořice, 10 zrny kardamomu a 10 kusy hřebíčku. Přidejte ještě polovinu vanilkového lusku a 500 g cukru. Zalijte vodkou, aby byly všechny suroviny pokryté (vyžaduje to asi 1 litr alkoholu) a dobře promíchejte. Dejte na chladné místo a nechte naležet asi šest měsíců. Poté sceďte do lahví.

Zdroj: https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/lecznicza-nalewka-z-wisni-przepisy-na-wisniowke-aa-Xf71-X2w2-VWFY.html

Foto: Pixabay