Od bolesti kloubů může ulevit aplikace kmenových buněk

Bolest kloubů

Trvalá bolest kloubů, související s jejich poškozením a onemocněním, je velmi nepříjemnou záležitostí, která dokáže omezit naše každodenní fungování. V řadě případů je léčba složitá a pacienti jsou odkázáni na užívání léků proti bolesti nebo operaci. Nyní je však dostupný nový typ léčby, jenž může přinést skutečnou úlevu řadě pacientů.

 

Potíže s bolestí kloubů může mít obrovské množství lidí

Uvádí se, že onemocněním, které poškozuje velké klouby v lidském těle, může trpět i více jak polovina lidí ve věku nad 50 let. Ještě v nedávné době byla řada pacientů odkázána na rehabilitace, užívání léků tlumících bolest či operativní výměnu kloubu. V současné době však pacienti budou moci využít terapii, která jim účinně pomůže od bolesti a nebudou v mnoha případech muset podstupovat složitou operaci kloubu.

 

Bolest kloubůFoto: Pikwizard

Bezbolestný pohyb díky aplikaci kmenových buněk

Metodou, která je nově v ČR dostupná, je aplikace kmenových buněk. Ta může být v případě onemocnění kloubů zásadní novinkou v léčbě. Terapie kmenovými buňkami je prováděna na brněnské klinice Cellthera. V zahraničí je tato léčba již nějaký ten pátek dostupná a jak naznačují nejrůznější studie a výzkumy, tak je efektivní.

Pacienti, kteří léčbu kmenovými buňkami podstoupili uvádějí, že se jim po nějaké době snížily obtíže v podobě bolestí a rovněž se zlepšila i pohyblivost postiženého kloubu. Uvádí se, že až 90 % pacientů, kteří proceduru podstoupili, jsou s jejími výsledky spokojeni.

 

Bolest kloubůFoto: Pikwizard

 

Jak terapie kmenovými buňkami probíhá?

V první řade je vhodné podotknout, že se jedná o ověřenou a bezpečnou léčbu, která je běžně dostupná v zahraničí. A jak probíhá samotná léčba? Z kostní dřeně pacienta jsou odebrány kmenové buňky, které jsou následně zpracovány v laboratoři. Zdravé buňky jsou pak následně pacientovi aplikovány do postižené oblasti. Ta začne reagovat uzdravováním postižených částí. Tím se po nějaké době, prokazatelně v řádech měsíců, sníží bolest a zvýší se pohyblivost. Díky této metodě léčby lze zlepšit zdravotní stav pacienta, ale rovněž může být onemocnění i úplně vyléčeno. Tuto léčbu lze podstoupit od 18 let.

 

 

 

 

Zdroj info: https://www.protext.cz/zprava.php?id=38247

Zdroj info: https://celltheraclinic.cz/procedury/kmenove-bunky-pri-bolestech-kloubu/

 

Náhledové foto: Pikwizard

Oblast zdraví mě zajímá a ráda se podělím o své poznatky.