Lámavé nehty můžete vyřešit konzumací mandlí či vajec

Nehty

Naše strava může ovlivnit mnohé procesy v lidském těle. Pokud nechcete lámavé nehty, můžete svůj jídelníček obohatit o některé potraviny. Vzhledem k tomu, že se jedná o potraviny, které považujeme za zdravé, můžete tím získat ještě další zdravotní přínosy. Dříve než se vrhnete na užívání doplňků stravy pro zdravé nehty, se tedy zaměřte na to, jak je získat přirozenou cestou. Kromě dostatečné hydratace (dodržování pitného režimu) se vyplatí sáhnout po zdravých tucích a správných vitamínech.

Mandle pro silné nehty

Mandle jsou prospěšné zejména kvůli vysokému obsahu vitamínu E. Už ve 23 kusech mandlí je obsažena 60 % denní dávka vitamínu E. Tomuto vitamínu se přezdívá též „vitamín krásy“, a to oprávněně. Chrání buňky před oxidačním poškozením a deformacemi. Mandle obsahují zinek, který je důležitý pro zdravé nehty. Platí za zdroje zinku pro toho, kdo se vyhýbá živočišným produktům.

Mandle

Foto: Pixabay

Celozrnné potraviny zdrojem zinku

Kromě vyššího množství vlákniny obsahují také zinek. Jak už jsme říkali, právě tento prvek je velice důležitý pro zdravě vypadající a silné nehty. Celozrnné potraviny můžete přijímat nejenom ve formě pečiva a snídaňových cereálií, ale také jako celozrnné těstoviny či kuskus. Možností je celá řada.

Nehty získají protein z vajec

Pokud chcete mít silné nehty, musíte přijímat také dostatečné množství bílkovin. V nehtech se nachází protein zvaný keratin, který najdeme i ve vlasech. Pokud se vám lámou nehty, vyplatí se zaměřit na větší konzumaci vajec. Obsahují totiž velké množství snadno stravitelných bílkovin (ty v mase jsou hůře stravitelné). Kromě toho jsou vejce zdrojem biotinu, který zvyšuje sílu nehtů a snižuje jejich lámavost.

Zdravé tuky pro pružné nehty

Tuk může udržet nehty pružné, tak namísto toho, aby se zlomily, se jen ohnou a následně se vrátí do původního tvaru. Zaměřte se na zdravé tuky, které obsahují kyselinu linolovou. Ta je obsažena v mastných rybách (losos), olivovém oleji, avokádu, oříšcích. Nepřijímejte jich ale více, než je doporučené množství, protože navzdory prospěšným účinkům se jedná o tuky. A ty je třeba konzumovat střídmě.

Zdroje info:

https://www.goodhousekeeping.com/uk/beauty/skincare/a577630/foods-healthy-strong-nails/

https://www.insider.com/foods-that-are-good-for-your-nails-2018-4#dark-leafy-greens-including-spinach-broccoli-and-kale-3

Foto: Pixabay