Goji

Kustovnice čínská: Síla se opět probudí

Volba kvalitních ryze přírodních surovin je pro lidské zdraví velmi důležitá. Rozhodujete-li se i vy pro některé ryze přírodní rostliny a extrakty z nich, vyplatí se vsadit na kustovnici čínskou, jež je také označována jako goji. Jedná se o plodinu z rodu lilkovitých, která v sobě pojímá až 80 nejrůznějších druhů. Jedná se o keř, který má drobné lístky a poměrně nenápadné kvítky. V české republice již také zdomácněla a je možné ji spatřit na mnohých zahradách. My se podíváme na tuto rostlinu mnohem podrobněji včetně látek, jež obsahuje.

Jak vypadá kustovnice čínská

Nejprve se soustředíme na vzhled samotné rostliny. Jedná se o stálezelený klasický přímý, popřípadě převislý keř. Typické jsou u kustovnice i kolcovité trny a jednoduché chloupky. Typické jsou u ní i zvonkovitý kalich. Plody jsou podlouhlé bobulky mající červenou, žlutou anebo oranžovou barvu. Tradičně roste zmiňovaná kustovnice goji v jižní Americe, Africe a dalších subtropických oblastech.

Zbavte se stresu

Život mnohých z nás je v současnosti naplněný stresem. Není se čemu divit, jelikož se snažíme co nejvíce pracovat a materiálně zajistit nejen sebe, ale i rodinu. Kustovnice čínská obsahuje antioxidační látky, jež jsou schopny pomoct proti všudypřítomnému stresu a uvolnit organismus. Samozřejmostí je i dodání tolik potřebné energie, již ztrácíme prakticky neustále. Goji je vhodná i při péči o vlastní zrak. Právě oči je také zapotřebí podpořit vhodnými látkami.

Snazší hubnutí

Další přednosti goji je fakt, že se dokáže podílet na efektivním hubnutí. Potřebujete-li shodit kilogramy navíc, jedná se o velmi dobrého pomocníka. Je zbytečné do sebe dávat nejrůznější prášky na hubnutí, když můžete mít sílu přímo z přírody. Samozřejmostí jsou i účinky spojené se sexuální oblastí. I tady se můžete spolehnout na zlepšení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *