Třešně

Který nápoj zkvalitní váš spánek?

Máte-li problémy se spánkem a často nemůžete usnout, tento článek je přímo pro vás. Pojďme se podívat na nejrůznější triky, které vám mohou spánek zlepšit, zkvalitnit. Dnes půjde konkrétněji o nápoje. Co si před spaním dát, abyste spal jako nemluvně? Podívejte se sami!

Chmel je lék

Můžete vyzkoušet chmelové nápoje. Pokud však ihned přemýšlíte nad jedním oroseným, nechte si zajít chuť! Alkoholické nápoje nikterak nezlepšují ani nezkvalitňují spánek, ba naopak. Podíváme se tedy na chmelové nápoje bez alkoholu. Mezi takovou množinu může však patřit nealkoholické pivo. Nejvhodnějšími variantami však nejspíše budou čaje nebo limonády z chmelových šištic. Chmel je totiž přírodní sedativum. Dokonce jedno z nejefektivnějších. Vědci tvrdí, že za tím stojí kombinace látek v mozku. Ty zvyšují hladinu kyseliny gama-aminomáselné. Této kombinaci se říká GABA. Jde o takzvaný neurotransmiter, který je pro mozkovou soustavu nezbytný a při správné aktivitě uvolňuje naše tělo. Dále vás zbaví nervozity i strachu. Není tedy divu, že právě chmel vám pomůže i lépe usnout.

Šťáva z třešní

Třešně možná díky této své vlastnosti již znáte. Vždyť nejedna „babská“ rada o nic referuje jako o skvělém nástroji pro dobrý spánek. Nejlepší tedy bude, když si před spaním vypijete třešňovou šťávu. Vlastnosti tohoto ovoce se rozhodla prozkoumat Louisianská státní univerzita. Při výzkumu přišli na to, že třešňová šťáva může prodlužovat spánek v průměru i o 80 minut. Navíc kratší dobu trvá samotný proces usínání. Za vším může stát ona třešňová šťáva, která v lidském těle zvyšuje hladinu tryptofanu, tedy aminokyseliny, která přispívá k celkové pohodě vaší psychiky i těla.

Meduňkový čaj

Nakonec jedna klasika – čaj z meduňky. Koupíte-li si jakoukoli čajovou směs, která má zlepšit nervy, spánek a podobně, bude obsahovat i meduňku. Pro lepší účinky ji můžete pít i samotnou a připravit si čaj jen z ní. Podobně jako chmel i meduňka zvyšuje hladinu látky GABA v těle. Působí tedy proti stresu a snižuje úzkost. Pomáhá tedy i dobře usínat. Další její velkou výhodou je obsah flavonoidů. Jde o antioxidanty, které právě zlepšují spánek. Tato látka se také používá při aromaterapiích.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *