Káva

Které vaše zvyky mohou vést k cukrovce?

 Cukrovka je velmi závažná choroba, kterou trpí stále více a více lidí. Nezbavíte se jí a je to tedy znepříjemnění celého zbytku života. Příčiny cukrovky mohou být různé. Někdy však i naše chování může mít za následek právě tuto chorobu. Pojďme se podívat na zvyky, které určitě také děláte a které mohou mít za následek rozvoj cukrovky právě u vás. Na co si tedy dát pozor?

Raději nepijete kávu

Je káva zdraví prospěšná nebo naopak spíše našemu tělu škodí? Spory se vedou již velmi dlouhou dobu a odpověď není tak jasná. Proto si mnoho lidí doslova zakazuje kávu, aby svůj lepší životní styl již nekazili tímto nápojem. Pokud však ze svého každodenního programu vypustíte rituál kávy, může to mít i negativní následek. Samozřejmě, že je pravdou, že kofein, který je v kávě obsažen, zvyšuje krevní tlak a může vyvolat problémy se spánkem, avšak je také dokázáno, že konzumace kávy snižuje riziko vzniku cukrovky 2. typu. Pokud tedy záměrně vynecháváte kávu, riziko se, může zvýšit.

Konzumujete málo probiotik

Probiotika ve vaší stravě ovlivňují střevní mikroflóru. To může mít za následek například nadýmání, plynatost nebo třeba křeče v břichu. Nezdravou stravou se tak narušuje rovnováha ve vašich střevech, a tak se narušuje imunitní systém. Zdravá střeva do určité míry zajišťují probiotika, a tak by jejich konzumace v jogurtech, zelí nebo sýrech měla být samozřejmostí. A co, že to má společného se vznikem cukrovky? Podle posledních studií mohou nežádoucí bakterie ve střevech zvýšit riziko vzniku cukrovky.

Nesnídáte

Mnoho lidí praktikuje takový denní rytmus, který nezahrnuje ranní snídani. Ať již je to kvůli snižování množství přijatých kalorií nebo z časových důvodů, může to mít fatální důsledky pro organismus. Správná snídaně totiž zajišťuje příjem a doplnění glukózy a energie do nového dne. U pravidelně snídajících osob je nižší hladina cholesterolu v krvi a jsou méně často obézní. A i toto chování – tedy nesnídání – může zapříčinit vznik cukrovky 2. typu, jelikož takový režim přímo nahrává tomuto onemocnění a vytváří pro jeho vznik vhodné podmínky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *