Kruhy pod očima: Pomoct mohou obyčejné brambory

oko

Zaručeně je velmi nepříjemné chodit s černými kruhy pod oči. Ty však mohou mít souvislost s otoky, které při většině případů mohou působit zrovna ne vzhledně na vašem obličeji. Z tohoto důvodu vám přinášíme hned několik rad, jak se černých kruhů zbavit, nebo jak je bez problémů zamaskovat.

Mohou být kruhy pod očima příznakem nějakého onemocnění?

Mezi nějaké ty závažnější zdravotní problémy kruhy pod očima zaručeně nepatří. Ovšem kvůli nim váš obličej může vypadat nehezky. Jestlipak se chystáte na nějaký ten pohovor, určitě vás kruhy pod očima zrovna moc nepotěší.

Zbavit se jich dá za pomoci obkladů. Máme na mysli obklady z potravin, které seženete v každém obchodě. Tím pádem si nemusíte pořizovat vůbec žádné krémy ani pleťová séra. Pokud se kruhů chcete zbavit na dlouhou dobu, je nutné upravit si jak jídelníček, tak i návyky. Kupříkladu chození dříve spát. Jestli vám na kruhy nezabrala ani jedna z metod, může to znamenat, že trpíte nějakou nemocí.

Zaručeně můžeme doporučit brambory

Abyste se zbavili kruhů pod očima, můžete použít brambory, jež si nakrájíte na tenké plátky. Stačí vzít plátek brambory a jemně si ho vkládat na oční okolí. Můžete si však bramboru nastrouhat, potom ji zabalit do hadříku z bavlny a je to. Plátky brambor doporučujeme nechat působit asi čtvrt hodiny. Šťáva obsažená v bramborách pleť jemně vysuší, proto je lepší pro lidi, kteří mají spíše mastnou pleť.

Pomoci vám dokáže i obyčejná káva

Jak jistě víte, kofein, který je v kávě, povzbudí tělo a napne pleť. Recept je velmi jednoduchý. Pouze smíchejte lžíci kávového lógru a úplně stejné množství kokosového oleje. Nakonec už jen naneste kolem očí. Za 5 minut tuhle směs jemně sundejte z pleti. Třeba vatovým tampónkem.

Zdroj info: https://www.idiva.com/beauty/eyes/potatoes-are-the-only-home-remedy-for-dark-circles-that-work/17079803

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.