Ketodieta vám pomůže zhubnout, ale něco vám sebere

Keto

Přes Vánoční svátky jsme se všichni přejídali a bude ještě chvíli trvat, než dojíme cukroví. Jenže, pak budeme muset horko těžko shazovat nabraná kila. Avšak, musíme si dávat velký pozor na to, jakou dietu si zvolíme!

Co se týče Keto diety, názory uživatelů a doktorů se rozcházejí. Mnozí ji označují jako silně škodlivou pro váš organismus, a dokonce už dostala označení – nejhorší dieta všech dob. Víte proč? Problémem je, že jejím principem je velmi nízký příjem sacharidů, což obvykle má za následek negativní vliv na libido.

Krásná postava tě bude stát hodně

Ketogenní hubnutí je založeno na střídmém využití sacharidů, cca 20 až 50 gramů sacharidů denně. Současně přijímáte do těla středně vysoký objem tuků a o to více bílkovin. V důsledku toho dochází k vedlejším dopadům, jako jsou hormonální výkyvy a vnitřní nerovnováha. Podle všeho mimořádně malé množství sacharidů v těle způsobuje snížení štítné žlázy, což vede k únavě a špatné náladě, ale především snižuje sexuální touhu.

Jak se říká – pro krásu se musí trpět

Sacharidy běžně dodávají vašemu tělu energii, takže je logické, že když někdo experimentuje s tímto typem stravování, nemusí se v prvních týdnech cítit dobře. Během ketogenní stravy se často uživatelé setkávají s bolestí hlavy, vůbec nemají chuť na partnera a cítí se, jako kdyby měli chřipku. Naopak se zvyšuje hladina stresového hormonu kortizolu a tím dochází k negativnímu ovlivňování hypotalamu, hypofýzy a nadledvin. Což opravdu není dobré brát na lehkou váhu. Pokud trpíte chronickými onemocněními, je dobré se nejprve u svého lékaře, zda je dobré dietu podstoupit.

Keto dieta
Foto: Pixabay

Zbavíte se vitality a pohody

Nízký příjem sacharidů vám v novém roce přinese spoustu špatné nálady, díky nízké hladině leptinu. Pokud máte doma hodného a trpělivého partnera (vzhledem k tomu, že takový typ neexistuje, bude lepší, když jste single), nemáte se čeho bát. Každopádně, když chcete hubnout, tak s rozumem a vždy poslouchejte své tělo.

Zdroje info: femina.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay