Silvestrovská párty: udělejte toto a vstávání bude snadnější

Silvestr

Silvestrovská párty je spojena s oslavami konce roku. A to se samozřejmě neobejde bez alkoholu. Ne každý si umí ohlídat to správné množství a tak následkem silvestrovských oslav je obvykle kocovina. Opravdu chcete strávit první den v roce v posteli s bolesti hlavy a případně i nevolností? Asi ne. Nejlepším způsobem, jak na kocovinu, je úplně se jí vyhnout. To znamená pít s mírou nebo raději vůbec. Avšak existují i tipy, které mohou vstávání na druhý den ulehčit.

Silvestrovská párty a alkohol

Už na silvestrovské párty si můžete dát závazek, že za každý alkoholický nápoj si dáte sklenici vody nebo něčeho nealkoholického. Ideální je v průběhu večera také jíst, protože nejhorší je pít na prázdný žaludek. Kocovina bude také minimalizována, pokud nebudete v průběhu večera míchat různé druhy alkoholu. To jsou zásady, které každý z nás ví, a víceméně se je snaží dodržovat. Co na kocovinu dále?

Ohňostroj

Foto: Pixabay

Sklenice vody před spaním

Poté, co se vrátíte ze silvestrovského večírku domů, je dobré dát si sklenici čisté vody. A to ještě před spaním. Tím můžete naředit množství vypitého alkoholu. Někomu se může zdát obyčejná kohoutková voda příliš „těžká“. V tomto případě doporučujeme vodu jemně perlivou. Co na kocovinu nejlépe zabírá, se může u každého tak trochu lišit. Je dobré si den předem připravit hovězí vývar. Na kocovinu je totiž velmi dobrým lékem něco teplého do žaludku.

Proti bolesti hlavy

Na kocovinu můžete zkusit vypít šťávu z kysaného zelí, nálev z červené řepy nebo šťávu z ní. Někteří uvádí, že s bolestí hlavy si umí poradit také chřest. Tyto potraviny prý pomohou taktéž s nevolností. Ne každý má ale po oslavách na takové potraviny chuť a už jen pomyšlení na ně může vyvolat chuť jít si odskočit na toaletu. Mnohem stravitelnější je pro mnohé pořádný vývar nebo alespoň domácí polévka.

Odlíčení po příchodu domů

Spousta žen nemá ani pomyšlení na to, že by se po návratu domů měla jít odlíčit. Přitom pro pokožku je to velmi důležité. Veškerou kosmetiku je důležité odstranit ještě před spaním, protože by to mohlo vyvolat vznik černých teček, ucpat to póry a vysušit pokožku nebo také rty. Zanecháním řasenky na očích si koledujete o vypadávání řas.

Zdroje info:

https://styl.interia.pl/zdrowie/news-co-zrobic-po-powrocie-z-sylwestrowej-zabawy-by-poranek-byl-l,nId,5741834

https://www.pilulka.cz/jak-na-kocovinu

Foto: Pixabay