Jak na žádnou kocovinu po party: Pomůžou doplňky stravy, správné potraviny i voda

Že k sobě pořádná party a ráno bez kocoviny prostě nejde? Často opravdu ne, ale když na to půjdete chytře, mohou být letošní oslavy Silvestra bez nepříjemného bolehlavu další ráno. Podívejte se na několik rad, jak na prevenci proti kocovině i na to, co vám pomůže pro zmírnění příznaků. Ale samozřejmě počítejte s tím, že níže uvedené rady mohou fungovat jen v případě, kdy to nebudete s konzumací alkoholu nijak výrazně přehánět.

Důsledná příprava před party

Když tělo dopředu připravíte na zvýšenou zátěž v podobě konzumace alkoholu, uvidíte, že se s případnými následky mnohem lépe poperete. Důsledná příprava přitom není nic komplikovaného. Zahrnuje konkrétně konzumaci jídla, které bude ideálně bohaté na vitamíny skupiny B a C. K tomu můžete přidat i doplňky stravy pro ještě vyšší dávku. Pomoci totiž může i zinek, který najdete v některých potravinách, jako jsou ořechy, semínka, luštěniny, mléčné výrobky, maso a podobně.

Dostatek vody je neocenitelným pomocníkem

Při snaze vyhnout se kocovině nemusíte ani tolik sahat po nejrůznějších speciálních pomůckách a přípravcích. Výborná je totiž obyčejná čistá voda. Dehydratace je velkým nepřítelem organismu, protože má za následek celou řadu nepříjemných příznaků, kam patří bolesti hlavy, únava, otupělost a podobné. A jak s dehydratací bojovat? Protože alkohol nutí k většímu vylučování tekutin, musíte vodu ještě o to více doplňovat. A to před samotnou party, během akce i ve chvíli, kdy dorazíte domů.

Foto: Pixabay

Doplňte cukry a vitamíny

Kromě toho, že má alkohol odvodňovací schopnosti, napomáhá ještě ke snížení a celkovému rozladění hladiny cukru v krvi. A to s sebou přináší opět únavu, ale třeba i nevolnosti. Proto si ráno k snídani dopřejte nutričně bohaté jídlo, kde nebudou chybět nějaké ty sacharidy. Výborné je například ovoce, kde se snoubí vitamíny společně s cukry, což je ideální kombinace právě pro boj s kocovinou. Tak na to příště myslete, až se budete přemáhat do snídaně, protože pomůže rozhodně víc než prázdný žaludek, kdy tělo nebude mít dostatečnou energii pro zpracování zbytků alkoholu.

Zdroj: https://www.notino.cz/beautyblog/tipy-a-rady/co-pomaha-na-kocovinu/ a https://www.chytralekarna.cz/par-tipu-jak-se-zbavit-kocoviny-co-jist-co-nedelat-a-co-skutecne-pomaha 

Náhledové foto: Pixabay