irig

Když vám lékař doporučí irigátor…

Zajímá vás, co si pod tímto cizím slovem skrývá, na co se používá a na jakou cenu se v lékárně připravit? Pojďte si spolu s námi udělat krátký přehled. Irigátor totiž můžete využít v mnoha situacích.

Především je třeba poznamenat, že rozhodně nejde o jeden typ pomůcky. Irigátor je totiž všeobecný název pro zdravotnickou pomůcku, používanou pro výplach tělesných dutin před plánovanými zákroky nebo při aplikaci léčivých látek.

Irigátor jako pomůcka pro aplikaci klystýru

Toto použití je jistě nejznámější. Chtít v lékárně irigátor je rozhodně o něco pohodlnější, než použít toto mnohdy zprofanované slovo. A co dostanete? Větší průhledný plastový sáček, z něhož vede tenká gumová hadice, opatřená pojistným ventilkem. Úplně nejjednodušší modely bez ventilku nechtějte. Cenový rozdíl je pouze několik desetikorun a připravíte se o možnost bezproblémového zastavení tekutiny v případě, že se během aplikace klystýru začnete cítit nepříjemně apod. Všeobecně lze koupit irigátor za cenu do 200-300 Kč.

Klouby

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Irigátor na doporučení zubaře

Tak tohle je docela něco jiného. V tomto případě má váš lékař na mysli vlastně zubní nebo také ústní sprchu. Ta pomáhá vyplavit z dutiny ústní zbytky jídla i už usazený zubní plak , a to i z těžko dostupných prostor. Často je doporučována například postiženým lidem nebo starším osobám, kteří běžné úkony hygieny nezvládají. Jeho cena obvykle začíná na 2 000 Kč.

Irigátor pro aplikaci poševního výplachu

Poslední typ. Jde vlastně o jakýsi měch se širokou sprchou na konci, jež se jednoduše zasune do pochvy a zajistí po stisknutí rovnoměrné vypláchnutí celého prostoru. Cena se pohybuje mezi 150-300 Kč. Použití irigátoru je jednodušší než u jednorázových aplikátorů v balení. Vydezinfikujete ho běžné dostupnými roztoky z lékárny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *