Co se stane, když spláchnete jedlou sodu do toalety každý večer? Perfektně ji vyčistí a zbaví bakterií

Koupelna

Co se stane, když spláchnete jedlou sodu do toalety každý večer? Perfektně ji vyčistí a zbaví bakterií. Jedlá soda vyčistí toaletu skoro sama. Ještě lépe však funguje díky použití octa, citronové šťávy, soli nebo peroxidu vodíku.

Jedlá soda je skvělý přírodní prostředek pro čištění domácnosti, a to včetně toalety. Je to bílý prášek, který obsahuje sodík a je známý svými čisticími vlastnostmi. Používání jedlé sody k čištění toalety je skvělým způsobem, jak se zbavit nečistot a bakterií v toaletě bez použití agresivních chemikálií.

Jak použít jedlou sodu pro čištění toalety

Začněte tím, že zkontrolujete, zda je toaleta suchá. Pokud toaleta obsahuje vodu, vyberte ji třeba pomocí malé plastové lahve. Rozprašte jedlou sodu po celé vnitřní ploše toalety. Pokud se jedná o silné znečištění, můžete použít více jedlé sody. Nechte jedlou sodu působit asi 10 až 15 minut. Po uplynutí tohoto času použijte štětku na toaletu a důkladně ji vyčistěte.

Při čištění můžete použít i trochu octa, aby se jedlá soda rozpustila a odplavila z toalety. Pokud je toaleta stále špinavá nebo obsahuje nežádoucí zápachy, opakujte postup s použitím většího množství jedlé sody. Ještě lépe vám pak může pomoci kombinování jedlé sody s jinými přírodními prostředky. Výborná je například domácí pasta z mýdla a sody, která si poradí i s odolnou špínou.

Ocet a jedlá soda

Octová kyselina v octu se kombinuje s jedlou sodou, čímž se vytvoří reakce, která uvolňuje bublinky a pomáhá rozpouštět znečištění. Pro kombinaci jednoho šálku octa a jednoho šálku jedlé sody postupujte takto: Nejprve aplikujte jedlou sodu na znečištění a nechte působit po dobu 10 až 15 minut. Poté na ni nalijte ocet a nechte jej působit asi 5 až 10 minut. Poté toaletu vyčistěte štětkou a důkladně opláchněte vodou.

Jedlá soda

Foto: Pixabay

Kombinace jedlé sody a citronové šťávy

Opět vyberte z toalety co nejvíce vody. Poté do ní nasypte asi jeden šálek jedlé sody. Rozprostřete ji po celé ploše WC a nechte působit asi 10 až 15 minut. Po uplynutí tohoto času sodu polijte asi pěti lžícemi čerstvé citronové šťávy. Pokud nemáte čerstvou citronovou šťávu, můžete použít také kyselinu citronovou rozmíchanou ve vodě. Nakonec vše vyčistěte štětkou. Uvidíte, jak se špína a nečistoty doslova samy rozpouští a odstraňují.

Po vyčištění toalety vše důkladně spláchněte a máte hotovo. Tento způsob čištění toalety s jedlou sodou a citronovou šťávou je nejenom perfektně účinný, ale také zanechává v toaletě příjemnou vůni citronu. Pokud vám ovšem výsledek zcela nevyhovuje, můžete přidat více jedlé sody a citronové šťávy a nechat vše působit déle. A jako bonus můžete do toalety vhodit i hřebíček, dokáže být velmi užitečný.

Vybělení toalety peroxidem vodíku

Jednoduše nalijte asi 100 ml peroxidu vodíku přímo do toalety, rozprostřete ho po celé ploše WC mísy, a nechte působit asi 20 až 30 minut. Poté použijte štětku a toaletu důkladně vyčistěte. Nakonec všechny zbytky důkladně spláchněte vodou. Při používání peroxidu vodíku si ovšem dejte pozor na to, aby nedošlo k náhodnému kontaktu s kůží nebo oblečením. Mohlo by dojít k popálení nebo tvorbě skvrn. Mějte také na paměti, že peroxid vodíku může reagovat s jinými čisticími prostředky a vytvářet nebezpečné páry, takže ho s nimi nepoužívejte současně.

Zdroj: https://www.westwing.cz/inspiration/tipy-a-navody/uklid-a-usporadani/jak-kompletne-vycistit-zachod/, https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/poskozuje-jedla-soda-povrchy.html, https://chalupari-zahradkari.cz/tipy/jak-vycistit-toaletu-octem-sodou/

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.