Jedlá soda pomůže při ekzému i dalších problémech

Jedlá soda

Jedlou sodu zná prakticky každý a mnozí z nás ji v domácnosti běžně využívají. V posledních letech její používání zažilo doslova boom. Dokáže pomalu zázraky. Nejen, že má blahodárné účinky na naše zdraví, ale v domácnosti ji využijete rovněž jako skvělého pomocníka. S jakými neduhy nám dokáže vhodně pomoci?

Jedlá soda je skutečný zázrak, který seženete za pár korun doslova v každé sámošce. Proto se velmi vyplatí mít doma její zásobu, jelikož nikdy nevíte, kdy se vám zrovna bude hodit. Tento univerzální pomocník je čistě přírodní a v domácnostech je běžně využíván ve formě prášku.

 

Jedlá sodaFoto: Pixabay

Jedlá soda je vhodná pro vnitřní užití, ale pozor, všeho s mírou

Především naši prarodiče a rodiče jsou běžně zvyklí řešit potíže s pálením žáhy užíváním jedlé sody. Stačí jí opravdu málo a během chvíle je po problém. Při pálení žáhy a překyselení žaludku stačí jednoduše rozmíchat čajovou lžičku jedlé sody ve sklenici vody. Jedlá soda samozřejmě nemusí pomoci každého, stejně tak, jako její užívání nemusí být na základě zdravotního stavu pro každého vhodné.

Jedlá soda si dokáže dobře poradit s celkovým překyselením organismu. Pokud jím trpí, může vám její konzumace pomoci, ale samozřejmě se nic nemá přehánět a v případě zdravotních problémů je žádoucí vyhledat lékaře. Překyselení organismu není samozřejmě pro naše zdraví vhodné, a proto je nutné ho řešit. Při dlouhotrvajícím překyselení totiž může docházet ke vzniku nejrůznějších onemocnění.

 

Jedlá sodaFoto: Pixabay

Pomůže rovněž i s ekzémy, vlasy či při bělení zubů

O tom, že je jedlá soda skutečně univerzálním pomocník vás přesvědčí i to, že ji lze využít například i jako šampon či mýdlo, stačí z ní vytvořit kašičku a případně přidat další ingredience. Jednoduše se dá použít i při bělení zubů v domácích podmínkách. Maximálně 3x týdně si můžete kašičkou z jedlé sody vyčistit zuby stejným způsobem, jako klasickou zubní pastou. Jedná soda nejen, že zuby bělí, ale rovněž účinně odstraňuje zubní plak a nepříjemný zápach z úst.

Můžete se také dočíst, že její použití zmírňuje ekzémy, a to i atopické. Lze ji přidat do koupele, kde bohatě postačí do vany vysypat půl šálku jedlé sody, můžete přidat například i trochu kvalitního olivového oleje. Výsledkem by mělo být to, že kůže bude méně svědit či dokonce vůbec. Pro některé osoby mohou být vhodné i zábaly z roztoku.

 

 

 

 

Zdroj info: https://www.mojezdravi.cz/zdravy-zivotni-styl/jedla-soda-vycisti-organismus-i-lednici-jak-ji-spravne-pouzivat-4417.html

Zdroj info: https://www.zdravijakovasen.cz/dozvim-se/jedla-soda.-pomocnik-nejen-pri-paleni-zahy

 

Náhledové foto: Pixabay

Oblast zdraví mě zajímá a ráda se podělím o své poznatky.