OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaký je denní příjem kalorií

Kalorický příjem je velmi důležitý pro každou osobu, jelikož právě na jeho základě je možné efektivně spočítat, jaký byste měli mít výdej, aby u vás nedocházelo k přibírání kilogramů. V první řadě je tedy třeba říct, že u každého jsou hodnoty příjmu kalorií ryze individuální, a to především podle věku. Dalším důležitým aspektem je logicky i metabolismus konkrétní osoby a také tělesná hmotnost. Zapomenout bychom neměli ani na to, že poněkud odlišně spalují kalorie ženy a muži. Podívejme se tedy na to, jak by to mělo s energetickým příjmem vypadat.

Tabulka kalorického příjmu

Nejvýhodnější je nahlédnout do tabulek, které z hlediska kalorického příjmu hovoří jednoznačně. Nabízíme vám tedy náhled do tabulek.

Optimální doporučené hodnoty kalorického příjmu:

Věk        kalorie u muže kalorie u ženy

2-3 roky               1000      1000

4-8 let                   1200      1200

9-13 let                1800      1600

14-18 let              2200      1800

19-30 let              2400      2000

31-50 let              2200      1800

51 a víc                 2000      1600

Kde najít množství kalorií u potravin

Každá potravina má svůj vlastní energetický obsah, a tak je vhodné si jej zjistit před tím, než ji budeme konzumovat. U všech balených potravinových produktů jsou hodnoty přesně vymezeny na obalech. Když ale budete kupovat rohlík, chleba či jiné pečivo, bude nezbytné zjistit si hodnoty. Na internetu je možné najít přímo tabulky kalorického obsahu jednotlivých potravin. Stačí pouze zadat do vyhledávače termín kalorie potravin a za několik okamžiků vám vyjede tabulka, ve které budou přesné údaje o kaloriích vypsány.

Kalkulačka kalorií jako efektivní nástroj

Výborným nástrojem, jenž je k dispozici online, je kalkulačka kalorií. Právě do ní si budete moci zadat, kolik jste čeho za konkrétní dobu snědli a následně vám vyjde, jak vysoký bude počet kalorií, které vaše tělo za daný časový okamžik přijalo.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *