Plněné žampiony

Co vše musí splňovat fitness recepty

Zdravé stravování by mělo být u mnohých z nás jednoznačnou prioritou. Právě díky kvalitnímu a vyváženému jídelníčku můžeme nejen zhubnout, ale cítit se velmi příjemně a očistit svůj organismus od škodlivých látek. Patříte-li mezi zastánce názoru, že opravdu chutné pokrmy nemohou být zdravé, jste na omylu. Pokusme se tedy přesně podívat na to, jaké jsou základní znaky zdravého stravování a doporučme i některé recepty, jež do této kategorie spadají.

Pozor na cukry

Jakékoli chutné recepty se v rámci zdravého stravování musí obejít bez bílého cukru. Ten patří mezi největší strašáky i z hlediska celkové hmotnosti člověka. Optimální je vyhnout se cukru jako takovému úplně. Vynikající alternativou je zejména javorový sirup. Jeho cena je ale stále ještě hodně vysoká. Vybírat si můžete i klasická sladidla typu sacharinu, která jsou určená pro diabetiky. V neposlední řadě nelze zapomenout ani na fruktopur nebo glukopur, což jsou sacharidy pocházející z ovoce. Přidáte-li některý z nich do pokrmů místo cukru, chuťově to poznáte jen velmi těžko.

S tuky je třeba šetřit

Zaměřit bychom se měli i na tuky. Rozhodně se vyplatí vyhnout se smažení. Když už ale této typ přípravy jídla jednou za čas zvolíte, rozhodně používejte sádlo. Při smažení se z něj na rozdíl od rostlinných tuků neuvolňují toxické a zdraví nebezpečné látky. Na studenou kuchyni je ideální olivový olej. Pokud si dáte s celozrnným pečivem nějaký ten margarín, také se nic nestane.

Co dobrého si dát…

Výbornou volbou jsou především ryby. Volit byte měli zejména ty mořské typu tresky či mořského vlka a některých dalších. Spíše se vyvarujte tučnějším rybám jako tuňák nebo losos. Vynikající je zelenina všeho druhu. Takové plněné žampióny představují neskutečnou delikatesu. Pokud si připravíte skvělý šopský salát, určitě také neuděláte krok vedle.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

One Ping

  1. Pingback: Fitness výživa musí obsahovat potřebné vitamíny | Magazín pro ženy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *