Mirena
21/08/2015
Kategorie: Tipy a triky

Antikoncepce Mirena a vedlejší účinky

Nitroděložní tělísko je poměrně hojně užívanou antikoncepcí. Není se čemu divit. Jeho používání je maximálně pohodlné s minimálními zdravotními riziky. Nejčastěji se používá nitroděložní tělísko Mirena. Právě ono je schopno dokonale sterilizovat ženu, aby nedocházelo k oplodnění vajíčka v důsledku průniku spermie. Mnohdy se používá Mirena s hormonální antikoncepcí. Ostatně hormony jsou přímo obsaženy v samotném tělísku a postupně dochází k jejich uvolnění. Díky tomu je žena dokonale chráněna. Nejčastěji se využívá u partnerů, kteří již mají děti a další neplánují.

Mirena se představuje

Mirena představuje malý plastový objekt, který má tvar písmene T. Obsahuje zásobník, který po dobu celých 5 let postupně do děložní dutiny dávkuje hormony působící jako antikoncepce. Konkrétně se jedná o  evonorgestrel, což je progestin druhé generace, který se vyznačuje minimálním množstvím vedlejších účinků. Působí lokálně pouze v oblasti dělohy, takže se nedostane do ostatních částí těla. Spolehlivost Mireny je maximální a lze srovnat se sterilizací.

Určení Mireny a doba jejího využití

Mirena je určena pro ženy, které nesnáší nebo nemohou používat standardní hormonální antikoncepci. Typické jsou třeba kuřačky s hrozbou embolie. Dále ji užívají ženy, které nejsou schopny si zvyknout na dlouhodobé pravidelné užívání tabletek proti početí. Užívají ji ale také ženy, které oddalují své těhotenství v důsledku studia, zaměstnání anebo nějakých jiných důvodů. Optimální je i pro ženy se silným menstruačním krvácením.

Jak se Mirena do dělohy zavádí

zavádění Mireny je zapotřebí ambulantního zákroku specialisty. Jedná se tedy do jisté míry o složitý výkon, který nezvládnete sama. I tak to ale specialista zvládne za pouhé 3 minuty. Mireně samozřejmě nevadí ani menstruace. Krvácení je díky ní minimalizováno, což je také výhodné. Mirena v děloze může být maximálně 5 let.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *