Čelenka

Jaká čelenka na běhání je nejlepší

Pokud běháte určitě si nevystačíte jen s oblečením a botami. Řada z běžců hojně využívá čelenky nebo šátky. Jak ale správně takový sortiment vybrat? Nejde o nic jednoduchého, avšak nedělejme z toho vědu. Pojďme se podívat na vlastnosti, které musíte sledovat, abyste byli s koupí spokojeni.

Odvádění potu

Jedním z nejdůležitějších ukazatelů je odvod potu. Samozřejmě každá dobrá čelenka toto musí splňovat. Při výběru tohoto pomocníka při běhání tak dbejte určitě mimo jiné na to, aby materiál odpovídal těmto potřebám. Musí jít o speciální syntetické materiály, které se používají na sportovní oblečení, a které mají v „popisu práce“ i onen odvod potu. Měla by tak být z takzvaného funkčního materiálu. Navíc by měla i přes odvod uchovat vaši pokožku v teple.

Odolnost vůči počasí

Je jasné, že pokud budete běhat s touto čelenou, musí vyhovovat potřebám sportování za jakéhokoli počasí. Pokud je tedy tepleji, ale podmínky počasí nedovolují ještě nechat uši odkryté – sáhneme po čelence. Ta musí být tedy odolná a musí poskytovat tělu zahřátí, jelikož při běhání může vzduch, který nám sviští okolo uší snížit pocitovou teplotu i o několik stupňů Celsiových. Matriál musí být podobně jako o bot funkční a dostatečně izolující. Navíc i když je nám pocitově horko při tréninku, neuvaříme se, jelikož čelenka by měla teplotu i regulovat.

Velikost

Velikost čelenky je přirozeně také důležitá. Není dobré, když vám čelenka výrazně nesedí. Proto je důležité, abyste si čelenku na prodejně i správně zkoušeli. Není dobré ji zkoušet přes vrchní čelo. Tak jen čelenku roztáhnete a nevyzkoušíte ji pro obyčejné používání. Při běhání ji totiž nosíme spíše níže, těsně nad úrovní prvních vlasů na obličeji.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *