Jak zvýraznit ženskou postavu? Tyto triky se vám budou hodit

Ženy

Lámete si hlavu nad tím, jak vykouzlit svůdné křivky? Útlý pas, dlouhé nohy, plný dekolt. Kde nám příroda nenadělila, pomůže móda. Stačí vědět, jak fungují střihy, barvy a vzory. Poradíme, jak na to.

Spodní prádlo vytvaruje svůdné křivky a zamaskuje nedostatky

Význam spodního prádla většina českých žen podceňuje. Koupíme si, co nám přijde na oči a víc se nad tím nezamýšlíme. Přitom vhodně zvolený kousek dokáže s naší postavou divy. Jestli například máte postavu typu hruškapostavu typu hruška, pak stahovacími kalhotkami vyhladíte nerovnosti v oblasti boků. Zvolte raději plnější střih, nízká tanga by vám siluetu naopak přetnula ve dví a vytvořila nerovnost na bocích.

Korzetové kalhotky nebo stahovací body je dobré také pro postavu typu jablko. Pro tu je typické větší bříško, jelikož se tuk ukládá právě v této oblasti. Kalhotkami s vyšším střihem schováte faldík ve spodní části břicha a vytvarujete oblast pasu. Žena s postavou přesýpacích hodin rovněž může sáhnout po formujícím spodním prádle. Vyhladí tak svou siluetu a zvýrazní útlý pas.

Tvarující podprsenka vykouzlí dokonalý dekolt

Tvarující podprsenka typu push-up rozhodně není spojená jen s nepohodlím. Stačí, když zvolíte dobře padnoucí model, který je dobře ušitý. Push-up podprsenky využijí zejména ženy s menšími ňadry, které by rády v oblasti dekoltu přidaly na objemu.

Ženy s většími ňadry by ale na formující podprsenky rozhodně rezignovat neměly. Pomohou vám větší poprsí vytvarovat, a vytvořit tak dekolt podle vašich představ. Při výběru si dejte pozor na správnou velikost podprsenkysprávnou velikost podprsenky, předejdete tak bolestem zad a dalším problémům.

Vytvořte iluzi útlého pasu

Jestli máte postavu typu jablko nebo obdélníku, kdy jsou boky stejně široká jako ramena, vytvořte iluzi ženských křivek. To, že nemáte od přírody výrazně definovaný pas, vás nemusí nijak omezovat. Vypomozte si pomocí oblečení.

  • Zavinovací šaty a halenky: tento šikovný střih vytvoří iluzi útlejšího pasu.
  • Volnější topy nebo šaty s mírně zvýrazněným pasem: může jít například o peplum či mírně nařasené blůzky.
  • Sukně vyššího střihu: sáhněte po střihu mid rise, ideálně opět po zavinovacím nebo pouzdrovém modelu. Nedoporučujeme vybírat sukně, které končí těsně pod prsy. Jelikož nemáte přirozeně úzký pas, zbytečně by vás rozšířily. Šaty empírového střihu proto nejsou dobrý nápad.

Ač to může svádět, raději se vyhněte výrazným aplikacím a mohutným páskům. Jen byste přitáhla pozornost k tomu, že nemáte tuto oblast nijak přirozeně definovanou a působila byste jako krabice.

Pro postavu typu hrušky je tento úkol poměrně jednoduchý. Pas má přirozeně definovaný, ale pokud ho ještě zdůrazníte, stane se vaší předností, a naopak zamaskuje širší boky. Topy, halenky či šaty volte takové, které v pase obepínají. Sáhněte klidně i po výraznějším pásku. Oproti tomu dolní oblast, která je širší, zamaskujte sukní áčkového střihu nebo volnějšími, ale dobře padnoucími kalhotami.

Hrajte si s barvami a vzory

Barvy a vzory nevybírejte jen tak nahodile. Dokážou hrát ve váš prospěch. Jestli máte nějaké problémové partie, které se snažíte zamaskovat, volte pro ně kousky v tmavších barvách a s decentními vzory. Širší stehna a boky skryjete v tmavých kalhotách, které zároveň prodlouží nohy, ale dejte si pozor na velikost. Když se nasoukáte do o číslo menších tmavých riflí, službu si neuděláte.

Svislé pruhy a color blocking umí zeštíhlit, když s ním šikovně naložíte. Tak například široký a svislý světlý pruh uprostřed na pozadí černé barvy dokáže perfektně zúžit. Využijte toho při výběru šatů nebo triček, jestli máte široká ramen a hrudník.

A naopak – partie, které patří mezi vaše přednosti, podtrhněte výraznými barvami a vzory. Může jít například o vzorované kalhoty pro dlouhé nohy či nepřehlédnutelné aplikace v oblasti dekoltu. S výraznými prvky máte jistotu, že se na ně divák zaměří.

Zdroje info: vitalitazdravi.cz, zena.aktualne.cz, intimidea.cz

Náhledové foto: Pexels

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.