Deprese

Jak zmírnit nepříjemné bolesti při menstruaci

Každá žena to zná. Jde o každoměsíční proces a mnohé si na něj již zvykly. Někdy k němu ovšem patří i nepříjemné a silné menstruační bolesti. Máme si na ně zvykat také? Nemusíte! Existuje pár rad, které vám pomohou při boji s těmito bolestmi a silnými menstruacemi. Tento článek vás může ušetřit dalšího týdne plného bolestí a nepříjemných pocitů a stavů. Pojďte se přesvědčit.

Klasika – bylinky

Ano, léčba bylinek patří již k folklóru a někdo si na ní přímo zakládá. Pravdou však je, že rostliny kolem nás mají mnohdy léčivé až zázračné účinky. Přirozeně v našem výčtu rad tedy nesmí chybět bylinky. Konkrétně si něco povíme o heřmánkovém čaji. Jde o automatickou volbu, pokud vás trápí různé bolesti. A ano i na menstruační bolesti se odvar z heřmánku hodí. Jeho hlavními pozitivy jsou účinky během prvních dnů menstruace. Do těla se při pití čaje vstřebává více glycinu a méně se jej vylučuje v moči. Jde o aminokyselinu, která nám pomáhá při svalových křečích. To je hlavní důvod úspěchu. Heřmánkový čaj uvolňuje dělohu a zmírňuje ony bolesti.

Účinná zbraň? Endorfin!

Ano. Jde o nejsilnější látku v těle, která zmírňuje bolesti. Může se vám však zdát velký nedostatek v tom, jak se endorfin vyplavuje. Hodně se totiž do těla vylučuje při cvičení. Chápeme, že přes vaše dny nemáte chuť někde sportovat, avšak pokud zkusíte pár nenáročných cviků – například i ty, jež jsou pro menstruující ženy určeny – nemusí to býti zas tak špatné. Nemusí to však pro vás znamenat jen to, že v období měsíčků se půjdete proběhnout. Pokud je cvičení a sport součástí vašeho života pravidelně (ne jen, když potřebujete pomoci od měsíčků), nemusíte se bát. Endorfin je vyplavován často a i to pomáhá při bolestech. Pokud na ně tedy trpíte, hýbejte se a změňte své návyky.

Jak jíst a natrpět

Poslední radou, kterou vám dnes poskytneme je tip týkající se vašeho jídelníčku. Skladba vaší stravy ovlivňuje řadu vašich stavů, a jak správně tušíte, menstruační bolesti umí také regulovat. Během celého ovulačního cyklu, zvláště pak při menstruaci, je dobré jíst méně tuků a naopak konzumovat více ovoce a zeleniny. Dále je dobré také omezit maso. Některé studie dokonce ukazují data, která vypovídají o tom, že vegetariánky trpí menšími bolestmi než „masožravky“. Tuky konzumujte spíš ve formě těch nenasycených. Je například o olivový olej nebo tuk v rybách či oříšcích.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *