Rukavice Bauer

Jak vybrat hokejové rukavice

Hokej patří mezi nejoblíbenější kolektivní hry. Pokud s ním ovšem chcete začít, není to tak jednoduché jako třeba u fotbalu nebo tenisu. Potřebujete totiž nezbytně kvalitní vybavení, které vás dokonale ochrání. Jde především i helmy, chrániče, hokejky a kvalitní rukavice. Právě na jejich nákup se zaměříme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

3 základní typy rukavic

Obecně pro hokejové rukavice platí především to, že se musí vyznačovat koženou dlaní pro efektivní úchop hole a velmi odolným vnějším pláštěm. Ten je většinou vyroben ze síťoviny nebo jiného syntetického materiálu. Hokejové rukavice se z hlediska typologie člení na 3 skupiny. Jde o rukavice pro:

  • začátečníky (Vyznačují se minimální hmotností, ohebnou konstrukcí a efektivní ochranou.),
  • pokročilé (Jsou poněkud propracovanější, což se projevuje na vyšší kvalitě materiálů.),
  • profesionály (Charakterizuje je maximální ochrana, prošívaná oblast dlaně, antibakteriální vrstva podšívky.).

Platí, že hobby hokejisté si nakupují rukavice pro pokročilé hráče.

Bauer Nexus 1000Zdroj obrázku: bauerhockey.cz

Správná velikost

Velmi důležitá je délka hokejových rukavic. Měří se od manžety až po konec nejdelšího prstu, tedy prostředníčku. Prsty v rukavici se nesmí tlačit směrem ven a lem rukavice by měl být až za vaší dlaní. Obecně se dle velikosti hokejové rukavice dělí na:

  • dětské mající označení 8″ a 9″,
  • juniorské s označením 10″ – 12″,
  • seniorské 13″ – 16″.

Volba kvalitní značky se vyplatí

Střihy rukavic kvalita se také odvíjí od konkrétního výrobce. Nejznámější značkou je bezesporu Bauer. Z pohledu střihu jsou tyto rukavice poněkud delší a velmi dobře drží na rukou. Ovladatelnost hole je optimální. Značka Bauer je známá prakticky po celém světě a mimo jiné tento výrobce také nabízí hokejky, brusle, chrániče a spousty dalšího vybavení. Podívat se v reálu můžete na tyto výrobky třeba na extraligových kluzištích. V NHL je také využívá většina hráčů.

Zdroj náhledového obrázku: bauerhockey.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *