Rukavice Bauer

Jak vybrat hokejové rukavice

Hokej patří mezi nejoblíbenější kolektivní hry. Pokud s ním ovšem chcete začít, není to tak jednoduché jako třeba u fotbalu nebo tenisu. Potřebujete totiž nezbytně kvalitní vybavení, které vás dokonale ochrání. Jde především i helmy, chrániče, hokejky a kvalitní rukavice. Právě na jejich nákup se zaměříme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

3 základní typy rukavic

Obecně pro hokejové rukavice platí především to, že se musí vyznačovat koženou dlaní pro efektivní úchop hole a velmi odolným vnějším pláštěm. Ten je většinou vyroben ze síťoviny nebo jiného syntetického materiálu. Hokejové rukavice se z hlediska typologie člení na 3 skupiny. Jde o rukavice pro:

  • začátečníky (Vyznačují se minimální hmotností, ohebnou konstrukcí a efektivní ochranou.),
  • pokročilé (Jsou poněkud propracovanější, což se projevuje na vyšší kvalitě materiálů.),
  • profesionály (Charakterizuje je maximální ochrana, prošívaná oblast dlaně, antibakteriální vrstva podšívky.).

Platí, že hobby hokejisté si nakupují rukavice pro pokročilé hráče.

Bauer Nexus 1000

Správná velikost

Velmi důležitá je délka hokejových rukavic. Měří se od manžety až po konec nejdelšího prstu, tedy prostředníčku. Prsty v rukavici se nesmí tlačit směrem ven a lem rukavice by měl být až za vaší dlaní. Obecně se dle velikosti hokejové rukavice dělí na:

  • dětské mající označení 8″ a 9″,
  • juniorské s označením 10″ – 12″,
  • seniorské 13″ – 16″.

Volba kvalitní značky se vyplatí

Střihy rukavic kvalita se také odvíjí od konkrétního výrobce. Nejznámější značkou je bezesporu Bauer. Z pohledu střihu jsou tyto rukavice poněkud delší a velmi dobře drží na rukou. Ovladatelnost hole je optimální. Značka Bauer je známá prakticky po celém světě a mimo jiné tento výrobce také nabízí hokejky, brusle, chrániče a spousty dalšího vybavení. Podívat se v reálu můžete na tyto výrobky třeba na extraligových kluzištích. V NHL je také využívá většina hráčů.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *