špeky na břiše

Jak zhubnout špeky na břiše

Špíček, špek nebo pneumatika trápí nejednoho z vás. A ať už tuk na břiše nazvete jakkoliv, nejen muži, ale i ženy se snaží zbavit se ho. Jsou mezi vámi i tací, kteří to neřeší, ale není to vůbec dobré, protože nadváha spolu s vysokým objemem přes břicho může způsobit cukrovku, infarkt, rakovinu nebo další problémy. Zbavit se tuku na břiše není nemožné, ale základem je to, že se ho zbavit chcete.

Hubnutí břicha

Tuku na břiše se zbavíte nejen správným cvičením, ale také vhodnou stravou, která bude spočívat v omezení příjmu kalorií a hlavně tuků. Jaké cvičení je tedy vhodné na spalování tuků? Je to cvičení aerobní, například běhání, rychlá chůze, jízda na kole, spinning, veslování, plavání nebo aerobik, zumba a další. Podstatou aerobního cvičení je to, že musíte cvičit ve správné tepové frekvenci, tedy takové, ve které se bude spalovat tuk. Pokud bude tepová frekvence příliš vysoká, bude se spalovat jen cukr. Pokud bude nízká, tuk se spalovat nebude. Cvičit byste měli minimálně 3 x týdně alespoň 40 až 50 minut. Tuk se začíná spalovat až po 25 až 30 minutách. Zařaďte i posilování.

Posilování břicha

Tvarovat a posilovat břicho můžete mnoha cviky. Účinné budou ale jen v případě, že je budete provádět správně. Posilovat břicho můžete klidně obden. Pokud začínáte, nepřehánějte to. Zpočátku cvičte jen několik minut, postupně přidávejte další cviky. Pozor na bolest zad, která značí, že cviky provádíte špatně. Všechny cviky provádějte pomalu tahem, nikoli švihem. Ideální je cvičit 3 série po 20 opakováních, na začátku může být počet opakování i menší. Na posílení přímých břišních svalů jsou vhodné zkracovačky. Posílit musíte i šikmé břišní svaly. Kalanetika nebo pilates jsou také vhodnými cviky na břicho. Pouhým posilování břicho pouze vytvarujete, ale nezhubnete.

Liposukce břicha a plastika břicha

Pokud se vám nedaří cvičením zhubnout, nabízí se vám možnost plastické chirurgie – liposukce. Principem této metody je, že vám bude odsán tuk z míst, kde je nadměrně uložen. Tento výkon je velmi šetrný, nebudete po něm mít žádné jizvy, mimo malé jizvičky v místě vpichu, protože se provádí jemnou trubicí, která je napojena na sací zařízení. Pokud se vám podařilo hodně zhubnout, či máte po těhotenství rozestup břicha, povolenou kůži nebo strie, nabízí se vám plastika břicha. Jde o operaci, při které se břišní svaly zpevní sešitím, odstraní se přebytky kůže a podkoží v oblasti břicha. Výsledná jizva je vedena tak, aby byla skryta spodními kalhotkami.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *