Jak přibrat na váze

Zatímco obezitě a tomu, jak zhubnout, se věnuje spousta serverů, článků o tom, jak přibrat, je málo. Někteří lidé by chtěli či potřebovali přibrat, ale neví jak. V našem příspěvku se zaměříme právě na tuto skupinu lidí a popíšeme jim, jak přibrat na váze zdravým jídelníčkem. Motivací pro vás může být sledování americké reality show „Zhubni, nebo přiber!“.

Jak zdravě přibrat

Přibrat na váze je daleko těžší než zhubnout. Základem přibírání je nejen zdravé jídlo, ale i cvičení. Zdravě přibrat znamená nabrat svalovou hmotu, ne tuk. Základem jídelníčku by tedy měly být potraviny, které jsou nutričně bohaté, pestré. Vyhýbat byste se měli nasyceným tukům a jednoduchým cukrům. Jíst byste měli každé dvě až tři hodiny. Mimo tří hlavních jídel, tedy snídaně, oběda a večeře nezapomínejte i na dopolední a odpolední svačinku. Dopřát si můžete i druhou večeři. Poslední jídlo si dejte dvě hodiny před tím, než ulehnete do postele. Nezapomínejte na pravidelný pitný režim. Přestože jste hubení a mohli byste si dovolit slazené nápoje, nejlepší je čistá voda.

Jak přibrat svalovou hmotu

Základem toho, jak přibrat svalovou hmotu, je nejen strava, ale i cvičení, jak již bylo zmíněno výše. Základem všeho je mléko. Je sice kaloricky vydatné, ale jeho látky tělu tolik neuškodí. Zaměřte se na stravu bohatou na proteiny. V rozumné míře můžete konzumovat i sacharidy. Co byste tedy měli konzumovat pro nabrání svalové hmoty? Základem jídelníčku bude tvaroh, maso, sýry, ryby, tofu, luštěniny, sója, celozrnné pečivo, rýže, těstoviny, ovesné vločky, ovoce a zelenina, ořechy a semena a samozřejmě vajíčka. Pít můžete proteinové nápoje, které jsou lehce k sehnání. Musíte sníst více jídla, než jste byli doposud zvyklí. Důležitá je však kvalita jídla. Zapomeňte na sladkosti, sladké limonády a alkohol.

Jak správně cvičit, když chcete přibrat

Když chcete přibrat, správné cvičení musí být založené především na posilování. Posilovat byste měli alespoň 2 x týdně zhruba tři čtvrtě hodiny s lehkou zátěží. Vhodná strava a posilování je opravdovou zárukou, že naberete čistou svalovou hmotu. Pro fázi nabírání na váze není vhodné kardio cvičení. Není dobré jej vynechat úplně, ale neměli byste to s ním přehánět.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *