Jak vyčistit lymfatický systém

Lymfatický neboli mízní systém je v našem těle velmi důležitý. Přitom informovanost o jeho důležitosti je mizivá. Lymfa, která odpovídá za náš imunitní systém, odvádí z těla chemické látky a barviva a odstraňuje z krve staré červené krvinky. Jak tedy funguje lymfatický systém, co ho posiluje a oslabuje a co dělat, když je lymfatický systém poškozený, to vše se dozvíte právě zde.

Lymfatický systém – jak funguje

Lymfatický systém je systém lymfatických cév, uzlin a lymfatických orgánů, jejichž úlohou je shromažďovat lymfu z celého organismu a odvádět ji zpět do krevního oběhu. Lymfa je tekutina, která má bílé až mléčně zabarvení. Tato tekutina obsahuje lymfocyty, bílkoviny a tuky. Lymfa se hromadí v prostorech mezi buňkami tkání a krevních cév. Lymfu shromažďuje lymfatický systém, z kterého se pak přesunuje zpět do krve. Lymfatický systém je součástí imunitního systému. Jeho hlavní úlohou je dle mnoha názorů odborníků bránit tělo před infekcemi a nádory.

Lymfatický systém a jeho poškození

Pokud se v některém místě lymfatického sytému nahromadí toxiny, pohyb mízy se zpomalí a začnou se objevovat otoky. V případě vzniku ložisek v lymfatickém systému ho toxiny začnou poškozovat a vznikají záněty, tedy obrátí se proti němu i imunitní systém. Tato ložiska má ve svém lymfatickém systému chronicky nemocný člověk. Míza, která má nachytané toxiny, nemůže projít uzlinou. Ta sama chrlí do okolí toxiny a rozšiřuje je do celého těla. Co tedy poškozuje lymfu? Je to stres a napětí, nedoléčené nemoci, nevhodné diety a především chřipka, špatný stav ledvin a nadměrná konzumace cukru a sladkého ovoce, mléčných výrobků a živočišné stravy.

Očista lymfatického systému

Lymfatický systém je potřeba jak u žen, tak u mužů dobře udržovat a posilovat. Důležitý je pohyb, doporučuje se jóga s obrácenými polohami a lymfatické a reflexní terapie lymfatického systému. Nutné je vyčištění tlustého střeva. K očistě lymfy se používá epsomská nebo Glauberova sůl, šťáva z grepů, pomerančů a citronů. Očista trvá tři dny, nicméně výsledky stojí zato. Lymfatický systém pak funguje tak, jak má. Důležité je také do jídelníčku zařadit ryby a mořské řasy, ovocné a zeleninové šťávy a čaje na čištění krve.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

One Ping

  1. Pingback: Očista lymfatického systému | Plné zdraví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *