sportsman running on the beach in TelAviv

Kondiční cvičení

Pokud nejste spokojeni se stavem své fyzické kondice, je potřeba s tím začít něco dělat. Najít si vhodný druh pohybu může opravdu každý z vás. Kondičním cvičením odbouráte tukové zásoby a bolesti zad, uvolníte páteř, zlepšíte držení těla a posílíte a zpevníte všechny svalové partie. Nezáleží na tom, kolik vám je let, zlepšit si svoji fyzickou kondici můžete v každém věku.

Kondiční cvičení – jak na to

Chcete-li si udržet tělesnou kondici, nemusíte tomu věnovat příliš mnoho času. Pokud vás nebaví chodit cvičit do různých sportovních center, nebo na to nemáte peníze, postačí vám několik desítek minut na chůzi, tanec, jízdu na kole, plavání nebo i práci na zahradě. V celkové kondici nastane změna, budete zdravější a zmírní se vám stres, který je způsoben hektickým životem. Vyberte si takovou formu cvičení, kterou snadno začleníte do svého dne. Pokud můžete, choďte do práce pěšky nebo jezděte na kole. Jezdíte-li autobusem, vystupte o jednu zastávku dřív a projděte se. Přestaňte používat výtah a těch pár pater si vyšlapejte. I pravidelnými procházkami se psem nebo dováděním s dětmi na hřišti si zlepšujete svoji kondici.

Kondiční cvičení

Zlepšit si svoji kondici můžete jak v posilovně kondičním posilováním se strečinkem, tak cílenými cviky při kolektivním organizovaném cvičení ve sportovních centrech pod vedením zkušených trenérů. Zlepšovat si kondici můžete i v seniorském věku. Pokud máte ale nějaký zdravotní problém, je vhodné se nejprve poradit s lékařem, zda vámi vybraná pohybová aktivita je vhodná. Kondiční cvičení pro seniory je různorodé. Při sestavování cviků je brán v potaz zdravotní stav a skutečnost, zda daný člověk doteď prováděl nějakou sportovní aktivitu, aktivně sportoval v mládí, nebo se jedná o úplného začátečníka. Kondiční cvičení v Brně nabízí například Fit4All centrum Brno, Aqua Fit Mí+Ša, Fit studio Eva či Studio Muša.

Kondiční cvičení se švihadlem

Svou fyzickou kondici si zlepšíte také skákáním přes švihadlo. Postačí vám k tomu pouhých 15 minut denně. Skákáním přes švihadlo trénujete vytrvalost, koordinaci i sílu. Jedná se o aerobní cvičení, při kterém mimo jiné můžete i zhubnout. Procvičíte si a zpevníte svaly. Díky zpevnění svalů kolem páteře si zlepšíte držení těla. Vyberte si nejen vhodné švihadlo, které má protiskluzová madla a délka po přeložení vám sahá do úrovně hrudníku, ale také vhodný povrch, aby zbytečně netrpěly klouby. Vyhněte se tvrdému povrchu, jako je třeba asfalt, a raději skákejte na měkké podlaze nebo trávníku. Před skákáním je důležité se protáhnout. S tréninkem začněte zvolna, přidávejte minuty až po několika dnech, kdy cítíte, že se vám kondice zlepšuje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback: Jak přibrat na váze | Plné zdraví

  2. Pingback: Jak na posilování doma | Plné zdraví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *