cviky na srdce

Kardio cvičení

Kardio cvičení patří mezi nejúčinnější cviky na hubnutí. Je nezbytným doplňkem k posilování a zdravé stravě. Kardio cvičením odbouráte vrstvy podkožního tuku a při posilování spálíte rychlé zdroje energie. Kardio cvičením budete spalovat tuky v případě, že zachováte správnou tepovou frekvenci.

Co je to kardio cvičení

Kardio cvičení je vytrvalostní pohybová aktivity, při které se tělo dostane do kardio zóny, vy se zadýcháte, zrychlí se vám metabolismus a tělo začne spalovat tuky. Mezi kardio cvičení patří například chůze, běh, plavání, jízda na kole či na kolečkových bruslích, běhání na pásu, skok přes švihadlo. Všechny tyto aktivity vám pomohou zvýšit tepovou frekvenci na maximum. Máte-li ráda cvičení s hudbou, začněte chodit na lekce aerobiku či zumby.

Kardio cvičení doma

Pokud se vám nechce chodit běhat, organizované lekce vás nebaví, nebo na ně nemáte čas, nemusíte vynechávat cvičení. Také doma můžete najít alternativy pro kardio trénink. Kardio trénink byste měli provádět alespoň 2x týdně spolu s posilováním, které by mělo být 3x týdně. Jak tedy nahradíte běhání, bruslení či plavání doma? Pro kardio cvičení doma můžete vybírat z mnoha cvičebních programů na internetu, které vás mohou inspirovat k sestavení vašeho vlastního kardio tréninku. Zvolit vhodné cviky si musíte podle toho, kolik prostoru můžete doma pro cvičení využít. Vyberte si cviky, které budete v pravidelných intervalech opakovat. Na výběr máte skákání, zakopávání, předkopávání, běh na místě, různé kopy a údery. Jste-li pokročilí, zkuste varianty cviků ve vzporu.

Kardio cvičení – video

Pokud si nechcete sestavovat vlastní tréninkový plán, můžete cvičit podle videí na internetu. Vybrat si můžete nejen z krátkých 10minutových tréninků, ale i 30minutových. Vybere si určitě každý. Doporučit můžeme Jillian Michaels a její program Body revolution, ve kterém si můžete zacvičit 30 minut kardio cvičení. Vhodné je i její video Kardio-Kickbox. Tony Horton ve svém programu Power 90 Extreme (P90X) nabízí kardio cvičení s názvem Cardio X. Těm z vás, kteří si chcete dopřát kondiční trénink s maximální tepovou frekvencí, doporučujeme jakékoliv video z programu Insanity pod vedením amerického fitness trenéra Shauna Thompsona. Doporučujeme HIIT nebo Fit test. Většinu kardio cvičení najdete také na youtube.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *