Cviky pro děti

Cvičení pro děti

Pohyb je přirozenou součástí našeho života. Je velmi důležité, abyste vedli k pohybu také své děti, a to již od malička. Musíte najít tu správnou cestu, jak dítě k pohybu přimět. Nesmíte jej nutit, ani ho přetěžovat, abyste ho od sportu neodradili. Pro nejmenší děti je pohyb spojen s hrou. Když dítě pochopí, že pohyb je zábava, získá správný postoj ke sportu.

Cvičení pro kojence a batolata

Cvičit s dítětem můžete již od kojeneckého nebo batolecího věku. Tato cvičení jsou velmi jednoduchá, doprovázená říkankami a písničkami a slouží především ke správnému vývoji pohybové soustavy dítěte a rozvíjení psychomotoriky, jemné motoriky, smyslů a slovní zásoby. Dítě má neustále při cvičení kontakt s maminkou. Děti starší dvou let si zvykají na kolektiv před nástupem do mateřské školky. Taková cvičení rodičů s dětmi můžete najít nejčastěji v různých mateřských či sportovních centrech. Hodiny jsou vedeny odbornou lektorkou.

Cvičení pro děti od 3 let

Cvičení dětí od 3 let je průpravou pro sportovní aktivity. V tomto věku by měla být sportovní příprava všestranná. Neměly by se přetěžovat některé svalové skupiny. Děti musíte zábavnou hrou motivovat ke správnému postoji ke cvičení a pohybu. Děti již bez rodičů poznávají své vrstevníky, cvičí v kolektivu a s náčiním. Děti mají také velmi rády pořad „Cvičíme s Míšou“. Domů dětem můžete pořídit stejnojmenné DVD s videoklipy, které poslouží jako návod ke cvičení, nebo se můžete na cvičení s Míšou pro děti podívat na videu na youtube. Cvičení pro děti v Plzni nabízí například Rodičovské centrum Vlnka, Sportcentrum Koloseum, Sportpenzion Pohoda a další. V Praze cvičení s dětmi nabízí FitBaby, Monkey’s Gym, Studio FitActivity, Fitmami – Kateřina Mrázová, Fitmami – Pavla Maříková, Modrý tygřík a další. Cvičit s dětmi v Brně můžete ve studiu S lehkou hlavou, Studiu Devítka či v Mami centru. Pokud jste z Kladna, zkuste cvičit s dětmi ve FitBox centru Kladno.

Relaxační cvičení pro děti

Při využívání relaxačních cvičení u dětí je důležité myslet na určité zvláštnosti dětského věků. Děti se hůř soustředí, takže relaxační cvičení mívají kratší trvání. Cvičení musíte přizpůsobit věku dítěte. U menších dětí je cvičení založeno na hře, u starších dětí může cvičení směřovat k józe. Děti jsou velmi citlivé, proto by neverbální komunikace měla být laskavá. Při nácviku relaxace můžete využít fantazii a představivost. Dechová cvičení u dětí jsou taktéž velmi důležitá, protože spousta cviků u relaxace a jógy je spojena s dýcháním.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

One Ping

  1. Pingback: Pátá nemoc | Plné zdraví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *