Jak vybrat zdravotní boty

Zdravotní obuv

Na otázku, proč nás bolí nohy, je pochopitelně možné odpovědět hned několika způsoby. Nejprve bychom se měli podívat na to, v jaké obuvi chodíme. Některé boty s úplně plochou podrážkou rozhodně optimální řešení nepředstavují. I proto se vyplatí podívat se po nějakých vhodných vložkách do bot, jež by tento zdánlivě minimální deficit dokázaly vyřešit. Pokud si ale koupíte zdravotní obuvzdravotní obuv přímo, ušetříte na případném nákupu takovýchto doplňků. Jak tedy zdravotní obuv pomůže? Jakým způsobem ji vybírat a jaké vlastnosti má mít?

V čem pomáhá zdravotní obuv?

Zdravotní obuv pomáhá celému lidskému organismu. Na první pohled se toto tvrzení jeví jako nesmysl, nicméně při hlubším nahlížení do této problematiky zjistíme, že zdravá chůze má na lidské tělo velmi důležitý vliv. Nevhodná chůze se může negativně projevovat na tvaru páteře konkrétního člověka. Při dlouhodobém stání můžete mít taktéž značné bolesti. Jmenovat bychom v tomto ohledu mohli například prodavačky, obsluhu v restauraci anebo mnohá jiná povolání, která si vyžadují dlouhodobější stání.

Jak vybírat zdravotní obuv?

V první řadě je třeba přihlížet k celkové ergonomii provedení boty. Musí být ohebná v místě chodidla a její špice by měla být pružná. I prsty si zaslouží potřebnou pohodu. Správný model musí kopírovat přesně tvar nohy tak, abyste se v botě cítili příjemně. Podpatky rozhodně nesmí být vyšší než 4 cm, aby nedocházelo ke křivení páteře. Důležitá je i prodyšnost boty. Noha v ní musí prostě a jednoduše dýchat. Není od věci vybírat ryze přírodní materiály typu kůže a podívat se i na to, zdali je bota perforovaná, či nikoliv. Určitě se vyvarujte plastových sandálů, a to i doma na běžné chození.

Cena není rozhodující

Bota není hračka a může mít i negativní vliv na vaše zdraví. Přesně takto je třeba k ní přistupovat a nevolit co možná nejlevnější provedení. Může tak dojít k velkým nepříjemnostem. Podrážka by také neměla klouzat. Předejdete tak potenciálnímu úrazu, který se vám může v důsledku podklouznutí stát.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.