Cholesterol

Zabírá na vysoký cholesterol přírodní léčba

Snažíte se najít rady jak snížit vysoký cholesterol? Pokud ano, rozhodně se to vyplatí! Jak je známo, v důsledku ukládání tukových zásob může dojít k tomu, že přijde buď infarkt myokardu, ateroskleróza, anebo jiné život ohrožující choroby. U obou onemocnění je typické ukládání tukových látek LDL cholesterolu po stěnách cév. Na vše má samozřejmě vliv i genetika, nicméně zdravý životní styl v kombinaci se správnými látkami může tomuto velkému problému zamezit. My se podíváme podrobněji, jakým způsobem si může člověk pomoct sám.

Správná životospráva jako základ

Ani my bohužel neřekneme žádnou novinku týkající se zdravého způsobu života. Každý člověk potřebuje dostatečné množství pohybu, které by mělo být precizně zkombinováno se zdravým stravováním. Nemusí se jednat o nijak radikální změny ve vašem dosavadním chování. Postačit mohou bez problémů pouze klidně pravidelné procházky a také strava, která bud obsahovat velmi nízké procento zdraví škodlivého cholesterolu.

Pomocníci přímo z přírody

Na snížení cholesterolu se podílí mnohé ryze přírodní látky, které obsahují potřebné prvky. V první řadě bychom mohli jmenovat zejména pektiny, jež jsou obsaženy třeba v jablkách, anebo česnek. Jeho pach je sice pro mnohé ne zrovna ideální, nicméně obsahuje látky, které jsou pro lidský organismus vynikající. Hladinu cholesterolu dokáže snižovat i cibule. Zapomenout bychom neměli ani na ryby. Výborné jsou třeba i sezamový anebo bodlákový olej.

Detoxikace a očista krevního řečiště

Lidský organismus se plný nejrůznějších toxinů, které během dne dokáže tělo nabrat. Není se čemu divit, jelikož bránit se především některým látkám obsaženým ve stravě je velmi náročné. Na všem se ještě podílí i všudypřítomný stres. Výborné je především pití nejrůznějších zeleninových šťáv, které v čerstvém stavu mohou tělu pomoct od toxinů. Pro pevné nervy se doporučují slunečnicová semínka.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *