Jak vybrat podprsenku tak, aby opravdu skvěle padla

Podle průzkumů nosí velké procento žen nesedící nebo tvarově nevyhovující podprsenku. Zásluhu na tom má špatné technika měření obvodu hrudníku ale i nedostatek obchodů se spodním prádlem v jiných než běžných velikostech. S oběma situacemi vám ale umíme poradit. Už se nemusíte tísnit v nepadnoucím prádle a ničit si zdraví.

Zdraví? Ano, pokud totiž kostice nesedí, škrtí a brání správnému proudění krve i lymfy. A stejnou paseku mohou udělat i podprsenky bez kostic s nesprávně sedícím obvodem. Opravdu stačí málo.

Dvakrát měř, jednou řež

Takhle to říká staré přísloví a při výběru podprsenky to platí dvojnásob. Už samotné měření je záležitostí šikovných rukou a dobrého zrcadla. Je mnohem lepší, když si k němu přizvete kamarádku, ale půjde to i bez ní. Stoupněte si před zrcadlo a změřte obvod hrudníku těsně pod prsy. Měřte při výdechu a dokonale rovném postoji. Než zapíšete konečné číslo, otočte se a přesvědčte, že máte metr co nejvíc vodorovně.

Nyní přijde na řadu měření prsou v nejširším místě. Pokud máte povislá nebo velmi velká prsa, dostanete přesnější výsledky, pokud je obléknete do dámské podprsenky bez kostic. Malá a svěží prsa měříme vždy v rouše Evině. Opět zkontrolujte, jestli metr vede vodorovně a zapište.

A co si počít s naměřenými čísly?

Nyní máte dvě možnosti, buď naměřené hodnoty napíšete přímo tak jak jsou do některé z internetových kalkulaček a ihned získáte správnou velikost, nebo se na nákup vypravíte s papírovými hodnotami. Při nákupu ale nezapomeňte od spodního čísla odečíst 3-5 centimetrů. Podprsenky trochu pruží a bez této rezervy by obvod nedokázal udržet prsa ve správné poloze. Při nákupu můžete také koupit podprsenku těsnější a pořídit si spolu s ní prodlužovací díl. Stojí pár desetikorun a jakmile se obvod „vytahá“, pak mezidíl odložíte a dále podprsenku používáte. Zvýšíte tak její životnost a přitom vám bude vždycky perfektně sedět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *