chm

Hlavní výhoda čínské medicíny? Flexibilita

Je to tak. TČM totiž vnímá organismus celkově, nesnaží se vydělovat jednotlivé problémy – naopak. Vnímá je v širším kontextu. A čerpá z bohatá zásobárny rad a postupů, uchovávaný po dlouhá tisíciletí na císařských dvorech.

Léčba, která vám nevyhovuje se účinností míjí

Každý problém má více než jedno řešení – to je známá pravda. Bohužel v rukou běžných lékařů to tak často nevypadá. Pokud vám nevyhovují nařízená léčebná opatření – od léků až po rehabilitace, máte zkrátka smůlu. Čest výjimkám. Naopak tradiční čínská medicína si na rozmanitosti a flexibilitě zakládá. Takže pokud nemáte rádi třeba bylinné odvary, není problém klást větší důraz na akupunkturu nebo třeba připravit dlouhodobý plán v případě cesty do zahraničí, abyste mohli v úspěšně započatém procesu léčby pokračovat beze změny.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

To, jak vlastně TČM funguje, snad nejlépe ilustruje toto přísloví z úst Žlutého císaře, jednoho z bájných zakladatelů tohoto směru: „Udržovat věci v pořádku, místo abychom pouze napravovali škody, to lze nazvat základním principem moudrosti. Léčit nemoc, až ve chvíli, kdy se objeví, je jako kopat studnu, teprve až dostanete žízeň.“

Postupy pro všechny věkové kategorie

Spolupráce a správná volba navržené terapie v součinnosti s odborníkem je při TČM nezbytná. Přesto lze vypracovat strategii pro jakéhokoliv pacienta a to dokonce i kojence nebo miminka v děloze matky! A chcete-li si vše pojistit takříkajíc pro všechny případy, je vhodné začít docházet na terapie ještě předtím, než vůbec otěhotníte. Nejdříve je totiž nutné organismus na tuto novou a nezvyklou životní etapu připravit, a teprve poté se začít zamýšlet nad tím, jak udělat miminku ve vašem bříšku co nejvíce pohodlí. I proto je tradiční čínská medicína zaměřené v jedné své části i na gynekologické obtíže nebo řešení bolesti, ale i dalších nepříjemných stavů. Nemusíte u ní tedy hledat pouze akutní pomoc.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *