Jak uchovat cuketu až do jara – šikovné zamražení v ní zachová všechny vitamíny

Cuketa

Jak uchovat cuketu až do jara – šikovné zamražení v ní zachová všechny vitamíny. Při správném zmrazení může cuketa potěšit vaše chuťové pohárky svou báječnou chutí i během zimních měsíců.

Než se však vydáte na cestu zmrazování cukety, je nutné zvážit, jaké kulinářské výtvory plánujete po rozmrazení připravit.

Cuketa nakrájená na kostičky

Tato technika je ideální pro ty, kteří si libují v dušených a vydatných pokrmech. Začněte nakrájením cukety na kostky o hraně přibližně 1 cm a blanšírujte je 2-3 minuty v neosolené vroucí vodě. Poté je slijte a propláchněte studenou vodou, případně přidejte kostky ledu pro rychlé zchlazení. Po úplném vychladnutí cukety rozložte na utěrku a nechte je oschnout.

Vyložte tác potravinářskou fólií a naaranžujte na něj kostky cukety. Tác vložte na 4 hodiny do mrazničky při teplotě přibližně -20 °C. Následně zmrazené kostky přendejte do vzduchotěsného sáčku nebo nádoby a uložte je do mrazničky.

Mražená zelenina

Foto: Pixabay

Nastrouhaná cuketa

Pokud patříte mezi milovníky cuketových palačinek, je tato metoda právě vaším spojencem. Nastrouhejte cuketu na hrubém struhadle a vymačkejte z ní přebytečnou vlhkost. Nastrouhanou cuketu zabalte do sáčků, odstraňte z nich co nejvíce vzduchu a uložte je do mrazničky. Takto nastrouhanou cuketu můžete použít přímo do palačinkového těsta, čímž odpadá nutnost rozmrazování.

Cuketové pyré

Uvařenou cuketu rozmixujte pomocí mixéru na hladké pyré. Jakmile pyré zcela vychladne, naporcujte ho do zásobníků na kostky ledu a zmrazte na 4 hodiny při -20 °C. Po zmrazení přendejte kostky cuketového pyré do sáčků a znovu vložte do mrazničky. Tento postup je ideální pro snadné přidávání cukety do různých receptů, včetně polévek, omáček a pečiva.

Zdroj: https://www.toprecepty.cz/tipy-triky/jak-zamrazit-cuketu-jednoduchy-postup/, https://recepty.blesk.cz/clanek/vareni/3030/jak-uchovat-cukety-na-zimu-zmrazte-je-zavarte-nebo-ulozte-do-sklepa.html

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.