Jak správně vybrat podprsenku, aby její nošení bylo zdravé i pohodlné

Nošení podprsenky by nemělo být utrpení. Naopak se má jednat o kousek spodního prádlaspodního prádla, díky kterému se žena cítí více elegantně, pohodlně a získá oporu například pro cvičení. Oříškem však může být výběr správné podprsenky. Ta musí sednout nejenom správnou velikostí, ale i vhodným střihem a tvarováním.

Podle obvodu

Hned prvním krokem při výběru nové podprsenky je měření. Přeměřte si obvod prsou, odvod těsně pod prsy i odvod pasu. Pomocí těchto parametrů získáte informaci o tom, jaká velikost by mohla být ta správná. Označování s pomocí písmen a čísel nabízí dostatečně velkou variabilitu, aby si to správné řešení našla každá žena.

Zkuste různé střihy a typy

Množství druhů podprsenek, které můžete zkoušet je ještě větší díky různým střihům a typům. Je naprosto v pořádku, když zjistíte, že vám nevyhovuje klasický střih, ale spíše oceníte braletku nebo více uzavřené košíčky. Ideální střih si budete muset vyzkoušet. Rozdíly mohou být i mezi jednotlivými značkami podprsenek.

Foto: Pixabay

Pohodlná a nastavitelná ramínka

Aby bylo nošení dostatečně pohodlné, je důležité koukat také na ramínka. Ta by měla být ideálně nastavitelná a tak široká, aby bylo nošení spodního prádla pohodlné. Nesmí se zařezávat ani být příliš volná. Zkrátka tak akorát, aby podprsenka seděla na svém místě.

Nošení by mělo být příjemné a nikde zbytečně netlačit

Že jsou všechny podprsenky s kosticemi nepříjemné a špatně se nosí? V takovém případě máte pravděpodobně špatnou velikost nebo nevhodný střih. To se může stát ve chvíli, kdy nakupujete v běžné konfekci a máte specifické potřeby na velikost obvodu v poměru k velikosti košíčků. V takovém případě je lepší nakupovat ve specializované prodejně, kde najdete dostatečně široký sortiment včetně takové velikosti, jakou potřebujete.

 Zdroj: https://www.bustle.com/p/how-to-choose-the-right-bra-for-your-size-shape-with-11-expert-tips-22589

Náhledové foto: Pixabay