Jak si udržet pozitivní myšlení i během dlouhé zimy

Dlouhé zimní dny, kdy je stále příliš brzy tma a venku panuje ošklivé počasí, dokážou nehezky zamávat s dobrou náladou. Vidina jara je stále daleko, takže jak to udělat, když si chcete udržet pozitivní myšlení během zimy? Pomohou vám následující čtyři praktické rady.

Nedávejte negativitě prostor

Nad čím přemýšlíme a čemu věnujeme energii, to získává převahu. Platí to i pro negativní náladu a emoce. Jakmile se přistihnete, že začínáte smýšlet negativně, zkuste se na chvíli zastavit a na daný problém se podívat s odstupem a zkusit více pozitivní přístup. Někdy to bude těžké, takže když už nemůžete najít vyloženě nic pozitivního, je dobré nedávat negativitě zase tolik velký prostor a nad danou věcí přemýšlet jen nezbytně nutnou dobu.

Snažte se přidávat do svého života vděčnost

S tímhle může pomoci jeden triviální zvyk. Každé ráno nebo večer si vyhraďte pár minut, kdy si do deníku zapíšete, za co jste vděční. Může se jednat o velké úspěchy a výhry ve vašem životě, ale i úplné maličkosti, které vám ten den udělaly radost. Všechno se počítá.

Foto: Pixabay

Dopřejte si odpočinek a relaxaci

Zimní měsíce jsou přirozeně určené k tomu, že příroda odpočívá. Zkuste se více naladit na přírodní rytmus a dopřávejte si uklidňující koupel, zajděte na masáž, nebo jen klidně poseďte s oblíbeným čajem a knihou v křesle. Není potřeba nikam spěchat a kouzlo zimních měsíců spočívá v tom, udělat si to cíleně hezké.

Buďte na sebe hodní a myslete na zdraví

Co to znamená, když má člověk být na sebe hodný? V praxi jde o snahu nepřepínat se a dovolit si v klidu odpočívat. Pro mnoho lidí je totiž práce či alespoň nějaká prospěšná činnost naprosto zásadní a snaží se tak vyplnit téměř každou minutu dne. Jenže pro udržení pozitivního myšlení během zimy to může být značnou překážkou. Zkuste tak myslet na své zdraví a dopřejte si chvilku oddechu. Když k tomu přidáte trochu zdravé stravy a občasný pohyb jen tak pro radost, bude výsledek

Zdroj: https://hipandhealthy.com/5-ways-to-keep-your-positive-intentions-this-year/

Náhledové foto: Pixabay