Jak se zbavit kruhů pod očima? Zde jsou tipy!

Kruhy

Také máte zkušenosti s kruhy pod očima? Pokud je tento problém větších rozměrů nikdy to nevypadá hezky. Může to mít řadu důvodů, od stresu a únavu až po vady kůže. My se dnes však podíváme na řešení tohoto neduhu. Pojďme se podívat na tipy, jak se kruhů pod očima zbavit.

Kosmetika

Kůže nacházející se kolem očí obvykle nemá tukové tkáně. Proto je velmi tenká a množství malých cév tedy vytváří dojem kruhů pod očima. V praxi se tedy může stát, že například tělo postrádá kyslík nebo tekutiny, krevní cévy vedou krev touto oblastí pomaleji a vytváří se tmavé zbarvení. Stačí tedy jedno nevyspání nebo stresující den, a pod očima můžete mít kruhy nahnědlé barvy. Prvními pomocníky může být kosmetika na toto určená. Pokud tedy narazíte na krémy nebo séra, které obsahují antioxidanty nebo peptidy, určitě po nich sáhněte. Dodají kůži pružnost a vyživí ji. Další vhodnou složkou kosmetiky k řešení tohoto problému je určitě kyselina hyaluronová. Ta na sebe váže vodu.

Masáž

Dalším pomocníkem může být masáž. Ta může zlepšit cirkulaci krve. Jak na ni? Zvládnete to sami! Prostě jen jemně do kůže vmasírujte například mandlový olej. Ideálně jen pár kapek. Vždy při masáži postupujte rukama tak, že půjdete ze středu tváře směrem ven. Takto provedená masáž dokáže prokrvit pokožku a odvodnit ji, tedy zbavit přebytečné vody. Zároveň tím podpoříte tvorbu kolagenu.

Kostky ledu nebo okurka

Na řadu přichází také jakési „babské rady“. Zkuste třeba trik s čajovými sáčky, nejlépe od černého čaje. Ty po vyluhování vložte na oči asi na 10 minut. Dodají pokožce antioxidanty. Nebo třeba klasika – vychlazená okurka. Dodá kůži pod očima vitamín C i vodu a draslík. Nakonec může postačit i obyčejná kostka ledu, která dodá pokožce vodu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.