Jak se zbavit kruhů pod očima – šikovné triky pro všechny

Spánek

Jak se zbavit kruhů pod očima – šikovné triky pro všechny. Kruhy pod očima trápí mladou i starší generaci. Zatímco u mladých je to stav spíše přechodný vznikající nedostatkem spánku (vždyť v noci se toho dá přece ještě hodně stihnout, tak proč spát), u starších mohou být příčiny různé, od pouhého přepracování a nevyspání po známky nějaké nemoci, projevy stáří či skvrny pigmentového původu. Mimo tento problém umí potrápit i takzvané „pytle pod očima“. Pak často make-up nebo korektor nestačí a je třeba se zaměřit na jejich příčinu.

Příčiny otoků a kruhů pod očima

Je jich opravdu mnoho, jak již bylo řečeno, většinou se jedná o nedostatek spánku, dehydrataci a projevy stresu, hormonální výkyvy, stárnutí či hyperpigmentaci, mohou se tak ale projevovat nemoci, jako je alergie, problémy se štítnou žlázou, chudokrevnost, potíže s cévním a mízním systémem, jaterní či žaludeční poruchy a podobně. Pokud jste na otoky či tmavé kruhy dříve netrpěli, objevily se náhle a běžné prostředky na jejich odstranění nepomáhají, není na škodu konzultovat je s očním lékařem.

Jak se zbavit otoků a kruhů pod očima

Zatímco v případě chorobného původu pomůže nejspíše léčení nemoci samotné, po jejímž zlepšení tyto průvodní projevy zmizí, v ostatních případech si lze mnohdy pomoci jen změnou životního stylu. Důležitý je dostatek spánku (alespoň 6 hodin), správný pitný režim, zdravé stravování, pobývání na čerstvém vzduchu a přiměřený pohyb. Naopak se doporučuje vyhnout se přílišnému stresu, kouření, pití kávy a alkoholu. V případě otoků je vhodné méně solit a kořenit, u kruhů pod očima způsobených hyperpigmentací pomůžou kvalitní sluneční brýle. Pokud už problém nastal a potřebujete se ho rychle zbavit, kromě kosmetických výrobků existují i domácí prostředky, které využívaly už naše babičky, když se potřebovaly rychle zkrášlit.

Spánek

Foto: Pixabay

Domácí osvěžovače pleti pod očima

Osvěžte se čerstvou okurkou, syrovou bramborou či použitými sáčky s čajem. Zkusit lze i šťávu z listu aloe vera nebo růžovou vodu. Často pomůže i obyčejné ochlazení očí.

Okurka

Okurková léčba je velmi jemná. Plátky vychlazené okurky přiložte na oči tak, aby zasahovaly až do oblasti pod očima. Lehněte si a počkejte, až okurka přestane být příjemně chladivá a osvěžující. V případě potřeby postup zopakujte. Oči se zklidní, splaskne otok a pleť bude svěží.

Brambora

Plátky syrové brambory použijte stejně jako okurku, pomáhá však spíše v případě, že se jedná o pigmentové kruhy pod očima, neboť šťáva z brambor zesvětluje. Bramboru nechte působit asi 15-20 minut a pak okolí očí omyjte vlažnou vodou.

Čajové sáčky

Vhodný je obyčejný černý čaj nebo i heřmánkový, který má mírné dezinfekční účinky. Použité sáčky před aplikací vychlaďte, přiložte je na oči a nechte působit asi 15 minut.

Aloe vera

Na místa po očima je nejlépe použít hotový kupovaný gel, připravujete-li ho z čerstvého listu, dejte pozor na latex, který vytéká ze slupky. Ten oči naopak dráždí. Proto se doporučuje listy předem zmrazit, gel je pak bezpečný. Listy si můžete zamrazit dopředu a pak je podle potřeby použít.

Růžová voda

Orientální poklad, který je k dostání už i u nás. Růžovou vodou šetřit nemusíte, očím vrátí svěžest, neboť obsahuje velké množství vitamínu A a C, podporuje tvorbu kolagenu, projasňuje pleť a zesvětluje pigmentové skvrny. Odstraňuje i jemné vrásky okolo očí.

Zchlazení

Někdy pomůže jen dát na oči něco chladivého. Tento způsob pomáhá spíše proti otokům, třeba při alergii. Je jednoduchý a nic nestojí. Stačí vychladit obyčejné lžíce a přiložit je pod oči, nebo si vyměňovat kapesník namočený ves studené vodě. Dají se samozřejmě zakoupit gelové masky na oči, které vychladíte v lednici a přiložíte.

 

Zdroj: https://www.benu.cz/7-tipu-jak-se-zbavit-kruhu-pod-ocima, https://www.ambeauty.cz/blog/cerne-kruhy-pod-ocima—9-osvedcenych-zpusobu–jak-se-jich-zbavit-102/

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.