Jak může dostatek hořčíku pomoci pro kvalitnější spánek

Pokud máte problémy s usínáním, nebo celkovou kvalitou spánku, kdy se i po dostatečném množství hodin spánku budíte unavení a bez energie, je nutné hledat řešení. A to může spočívat i v dostatečném příjmu jednotlivých minerálních látek. Důležitý může být právě hořčík. Jaké pochody má v lidském těle na starosti a jak napomáhá zlepšení spánku? To se dozvíte v tomto článku.

S čím vším pomáhá užívání hořčíku

Samozřejmě nejde o lék o závažnější problémy, ale dostatečný příjem hořčíku může pomoci hned s celou řadu různých pochodů v lidském těle. Má velký vliv na správné fungování nervové soustavy. A to se může projevit snížením náchylnosti k depresi či úzkostem. Dostatečné množství tohoto minerálu v organismu pomáhá s celkovou regeneraci a uvolněním. To může vést k lepší kvalitě spánku a zmírnění problémů s nespavostí.

Přímé i nepřímé ovlivnění spánku

Působení hořčíku v lidském těle je velmi komplexní a účastní se celé řady biochemických reakcí. V případě nedostatku tak může docházet k negativním projevům, které se projevují mimo jiné také například zhoršenou kvalitou spánku. Pokud hořčík do organismu doplníte, může dojít k přímému ovlivnění kvality spánku, kdy podpoří celkovou relaxaci. Kromě toho ale jde o velký vliv dalších nepřímých faktorů. Při dostatečném příjmu hořčíku se totiž mohou navrátit do normálu hladiny hormonů a tělo opět vyladí některé klíčové procesy. A jedním z pozitivních efektů může být v tomto případě právě i zlepšení kvality spánku.

Foto: Pixabay

Užívání doplňků stravy v kombinaci se zdravou stravou

A jak to udělat, aby měl organismus dostatek hořčíku pro své správné fungování? Odpovědí je mimo jiné užívání vhodných doplňků stravy. Jde o tablety, kapsle, rozpustný prášek či šumivé tablety. Vyberte kvalitní přípravek, kde je hořčík v dobře využitelné formě. A to celé je zpravidla nutné podpořit kvalitní stravou.

Zdroj: https://greatist.com/health/magnesium-for-sleep

Náhledové foto: Pixabay