I Remembrance Day vám může pomoci s psychickým zdravím během karantény

Hlavně ne nuda a monotónnost – to doporučují psychologové pro úspěšné překonání dní, kdy vám okolní omezení téměř nedovolí vystrčit nos z bytu. Takže co takhle se 11. listopadu připojit k celosvětově probíhajícím oslavám Remembrance Day, u nás známého spíše jako Den válečných veteránů?

Není k tomu potřeba nic složitého. Pomník padlých hrdinů najdeme v každém větším městě i vesnici. Jen o tom mnohdy ani nevíme. Ale stačí rychlá orientace v mapě (nebo dotaz adresovaný strýčku Googlovi) a budeme mít jasno. A co vlastně v tomto dni jde?

Bez válek by nebyl mír…

Nezáleží na tom, kterému světovému konfliktu se podíváte pod pokličku, vždycky v něm najdete množství padlých s pohnutými životními osudy. Padli, abychom my mohli žít... Dnes se nám válečné hrůzy spíše vyhýbají, a měli bychom si toho vážit.

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

Proč tedy na chvíli nezavítat na místa, kde je vzpomínka na všechny padlé hrdiny otištěna do podoby kamenného pomníku? Není třeba nosit s sebou kytice a věnce, ani se zastavovat a přemýšlet… Docela stačí, když pomník volnou chůzí minete. I cesta k němu může být zajímavou meditací, anebo se prostě a jednoduše díky ní dostanete tam, kam byste jinak nikdy nezavítali. A o to zejména v dnešní době jde. Zpestřit si den a prožít ho „tak trochu jinak.“

Kde se vlastně vzal Remembrance Day

Jde o tradici oslav, založenou v podstatě na připomínce Dne příměří, vyhlášeného  11. listopadu 1919 americký prezident Woodrow Wilson (reagoval tak na dění v Londýně). V roce 1954 byl pak tento den přejmenován právě na Den veteránů.

Připomíná se prostřednictvím květu vlčího máku, zmíněného v básni Na flanderských polích z roku 1915. Spojujeme si ho zejména s charitativní sbírkou, určenou právě pro válečné veterány.

Zdroj náhledového obrázku: commons.wikimedia.org

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.