Hubnutí pomocí domácích krabičkových diet má velké úspěchy. Zjistěte, jak si je připravit

Krabičková dieta

Shazování přebytečných kil je někdy pořádně záludný oříšek. Bohužel každý má metabolismus jiný, proto se hubnutí u každého z nás tolik liší. Nehledě na zdravotní stav a kondici jedince. A pokud se podaří zhubnout lidem, kteří mají extrémně pomalý metabolismus, mnohým se stane, že si svou cílovou váhu neudrží a za pár měsíců mají kila navíc zpět. V takovém případě se krabičková dieta jeví jako skvělý pomocník. Vyzkoušejte ji, příprava je jednoduchá.

Krabičková dieta a její princip

Smysl, který spočívá v krabičkové dietě má lidem ušetřit čas a práci. Má jim dopřát více času pro sebe a svou rodinu. Zároveň tělu dodat veškeré potřebné vitamíny, sloučeniny a minerální látky. To jsou také důvody, proč se krabičková dieta stala natolik populární. Ovšem, i když vám firma krabičky se snídaní, obědem, svačinou i večeří doveze až domů či klidně do práce, zaplatíte poměrně větší sumu peněz. Pokud ale natrefíte na firmu, která vám krabičkovou dietu připraví na míru, jistě nebudete litovat. Jestliže nemáte několik tisíc měsíčně na to, abyste si takovou dietu objednali, připravujte si ji doma, i to je možné.

Naučte se krabičky připravovat sami

Ze všeho nejdříve začněte tím, že si nakoupíte krabičky. Ideální a bezpečné jsou ty ze skla. Ale i ty z plastu bez parabenů nejsou špatné. Vyberte jednu na snídani, hlavní chod, na svačinu, na večeři. Krabičky by měly mít kvalitní a vzduchotěsný uzávěr, aby vám nevyteklo tekuté jídlo. Nyní ale zpět k samotné přípravě. Momentálně přijde první složitější část, ale pokud u ní setrváte, sestavování jídel bude po malé chvilce hračkou. Spočítejte, jaký je váš denní kalorický příjem. Nemusíte zdlouhavě sčítat, násobit a tak dále. Na internetu jsou online kalorické kalkulačky, které vše udělají za vás. Nezapomínejte, že pokud chcete zhubnout, musíte několik kcal snížit.

Kalkulačky mají své výhody

Velká výhoda kalkulaček je ta, že vám také mohou přesně určit, kolik potřebujete sacharidů, tuků, vlákniny a bílkovin, abyste dokázali zhubnout. Jakmile si vše zjistíte, vydejte se na nákupy. Nakupovat budete především komplexní sacharidy, jako jsou brambory, celozrnné těstoviny, rýže, ovesné vločky, pohanka, jáhly. Bílkoviny – kuřecí, krůtí a králičí maso, tuňáka, mozzarellu, jiné čerstvé sýry, kefíry bez cukru, bílý jogurt s kulturami, ale také věčně diskutované vejce. Samozřejmostí je větší množství zeleniny a nějaké ovoce.

Krabičková dietaFoto: Pixabay

Zpět k počítání

Celá krabičková dieta, pokud ji budete připravovat za účelem hubnutí, tkví v rozpočítání potravin. Online kalkulačka vám ukáže, kolik sacharidů a ostatních složek máte ve své stravě mít. Následně ukáže i to, kolik kalorií můžete přijmout. Podle toho výpočtu dokážete odvážit a vypočítat kalorie. Ze surovin připravujte dobré obědy, snídaně, svačiny a jiné.

Na závěr doporučujeme, pokud chodíte do práce a nemáte čas na každodenní vyvařování, abyste si uvařili oběd na dva dny. Například čočkový salát s jáhlami a mnoho jiných zdravých jídel, které vám jistě zachutnají.

Zdroj info: zeny.iprima.cz

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.