Funkční prášky na hubnutí: Co by měly obsahovat?

Zdravý život a cvičení jsou bezesporu těmi nejlepšími léky na hubnutí, které můžeme brát. Pravda je ale taková, že mnohým z nás se nechce každý den cvičit a týrat své tělo nejrůznějšími dietami a omezeními. I proto se můžeme obrátit na nejrůznější prášky na hubnutí, které jsou na trhu k dispozici. Je jich poměrně hodně a vyznat se v nich není zrovna jednoduché. Možná i proto, že ne všechny fungují tak, jak by měly. Pokusíme se tedy přehledně postupně vyjmenovat a popsat nejznámější účinné látky v těchto lécích. Možná si tak vyberete po zralé úvaze ten správný, anebo se pocitu lehce shozených kilogramů raději vyhnete…

Carnitin

Jednou z nejznámějších látek je L-carnitin. Obsahují jej mnohé účinné prášky na hubnutí, nicméně je třeba jeho užívání spojit s fyzickou aktivitou. Dokáže zvýšit rychlost přenosu mastných kyselin do mitochondrií, čímž dochází logicky k mnohem rychlejšímu odbourávání tuků. Denní dávka se doporučuje okolo 1000 mg. Užívá se buď naráz zhruba 30 minut před fyzickou aktivitou, anebo ve dvou polovičních dávkách. Optimální je především pro sportovce mající každodenní tréninky.

Chrom

V mnohých reklamách na nejrůznější dietní přípravky figuruje chrom. Ten působí efektivně na snížení cukru v krvi. Jestliže to s jeho užíváním přeženete, pouze získáte mnohem větší pocit hladu, který budete chtít uspokojit. Zdravý člověk si hladinu cukru pohlídá díky zdravému jídelníčku.

Chitosan

Tento polysacharid je získáván uměle ze schránek korýšů. Prodejci hovoří o tom, že by měl efektivně vstřebávat tuky z potravy. Prokázané výsledky jsou ale minimální, takže není třeba se jím nijak dále zabývat.

HCA

Kyselina hydroxycitronová označovaná jako HCA pochází z rostliny zvané Garcinia cambogia a měla by pomáhat ke ztlumení funkce enzymu citrátylázy. Ten funguje při syntéze tuku. Příliš účinná tato látka ale také zřejmě není.

Synerfin

Tato látka pochází z plodů citrusu. Měla by fungovat při termogenezi, tedy zvýšení tělesného tepla. Zvýší se tak spotřeba energie, což je z pohledu hubnutí žádoucí.

C.L.A.

Označení C.L.A. je určeno kyselině linolové. Ta se nachází běžně v živočišných produktech a dle odborníků by se při dávkách 3 až 4 gramy denně mělo snižovat množství tělesného tuku,.

Zázračné hubnoucí koktejly nebrat!

Mnozí lidé vsází i na doslova zázračné hubnoucí koktejly. Pokud nevíte, kam byste měli vyhodit peníze, iluze vám brát nebudeme. V opačném případě se jejich koupi oblokem vyhněte!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.