Ovoce a zelenina

Efektivní využití ovoce a zeleniny všeho druhu

Sušičky potravin, smoothie makery, šnekové odšťavňovače, vločkovače, mlýnky na obilí, fermentovače a další přístroje se dostávají do centra pozornosti vyznavačů zdravého životního stylu, kteří se snaží vyhýbat průmyslově zpracovaným potravinám. Ty, jak známo, zdraví rozhodně neprospívají, a pokud chcete zůstat zdraví, mělo by to být to první, co omezíte.

Nedílnou součástí vyváženého jídelníčku by měl být dostatečný příjem ovoce a zeleniny, samozřejmě v nejrůznějších podobách. Možností při zpracování čerstvého ovoce a zeleniny je celá řada a každý způsob má nepochybně něco do sebe.

Sušené ovoce a zelenina: zdravé mlsání po celý rok

Rychle zpracovat velkou úrodu ovoce a zeleniny a zároveň si připravit zásobu nejrůznějších dobrot a surovin pro zimní pečení a vaření vám pomohou oblíbené sušičky potravin. Sušičky ovoce si samozřejmě poradí i s houbami a v těch hranatých klidně můžete nechat vykynout domácí chléb, zfermentovat domácí jogurt nebo usušit své výrobky z keramiky. Bez spolehlivé sušičky se rozhodně neobejdou vegani a zastánci raw stravování, kteří díky moderní sušičce připraví i složitější raw pokrmy.

Odšťavňovač

Zdroj obrázku: pristrojeprozdravi.cz

Ovocné a zeleninové šťávy: pravidelný přísun vitamínů

Okamžitý přísun energie a vitamínů vám kdykoli během dne zajistí čerstvé šťávy, které mohou kombinovat vaše oblíbené ovoce, ale také zeleninu, která nepatří mezi vaše favority. Vertikální šnekové odšťavňovače si poradí s širokou škálou ovoce a zeleniny, včetně zeleniny listové a kořenové.

Výživná smoothie: sytá svačinka

Čím dál větší popularitě se těší také smoothies, která lze díky semínkům a ořechům doplnit o další potřebné živiny, jejichž nedostatkem mohou trpět zejména vegetariáni a vegani. Výživné smoothie směle zastoupí dopolední i odpolední svačinu nebo vám dodá energii po fyzické aktivitě.

V e-shopu Přístroje pro zdraví najdete spolehlivé odšťavňovače, praktické citrusovače, smoothie makery, sušičky a další užitečné pomocníky ke zpracování ovoce a zeleniny a přípravě dalších zdravých potravin.

Zdroj náhledového obrázku: pristrojeprozdravi.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *