Domácí pleťové masky, které připravíte z levných surovin

Pleť

Netoužíte utrácet tolik peněz, aby vaše pleť byla nádherná a také aby vaši péči snesla? Potom vám navrhujeme krásně strávený večer ve společnosti běžných kuchyňských přípravků. Ani byste neřekli, jak skvěle vám mohou posloužit! Protože nevíte, kam dříve skočit, ani nemáte náladu na návštěvu jakéhokoliv salonu krásy? Dopřejte si luxusní ošetření přímo u vás doma, a to za zanedbatelný poplatek. Máme pro vás mnoho jednoduchých přípravků na hydrataci pleti, zmírnění vrásek nebo boj proti neúměrné tvorbě kožního mazu.

Pro mastnou pleť si zvolte bílkovou spásu

Leskne se vaše pleť víc, než byste chtěli? Podle odborníků může být příčinou nedostatečný jídelníček plný mastné výživy nebo nedostatek vitamínů. Ať je to jakkoli, mezi proměnné, které zvyšují tvorbu, potu patří také žaludeční problémy, dlouhodobé potíže s odpočinkem, kouření nebo užívání alkoholu. Jak tuto situaci vyléčit? Smíchejte vaječný bílek se šťávou z jednoho citronu a vše vyšlehejte do husté konzistence. Následně vám nezbyde nic jiného než lék aplikovat, následně jej nechejte působit zhruba na čtvrt hodiny. Po uplynutí doby ho setřete vatovým tamponem ponořeným do minerální vody. Výsledek? Budete nádherně překvapeni…

Hydratační bomba v podobě okurek

Pokud máte rádi okurky, měli byste vědět, že tato zelenina nedělá pouze v žaludku dobrotu. Jak se o tom přesvědčit? Nastrouhejte trochu tohoto zeleného kamaráda (opravdu s dobře omytou slupkou) a poté přidejte dvě upravené lžíce tvarohu. Svěže vonící zábal si naneste na obličej, krk a dekolt. Nechejte vše působit přibližně půl hodiny na odpočinek. Po uplynutí této doby jděte do koupelny a zbavte se zbytků.

Okurky
Foto: Pixabay

Vyzkoušejte zázrak z ovesných vloček

Je pravda, že se vráskám prostě nevyhnete, ale „zmírníte je“. A opravdu to není žádná raketová věda. Dvě větší lžíce ovesných vloček, smetanu nebo teplé mléko. Jakmile směs nabobtná, je připravena k použití. Mělo by se také zmínit, že ideální doba působení je něco kolem 20 minut. Pro dokonalé pročištění je navíc vhodné použít spíše vlažné mléko než vodu.

Med zatočí s akné

Není žádným překvapením, když řekneme, že med by se neměl ztratit z žádného regeneračního programu. Egyptská i ájurvédská léčiva závisela na tomto lidovém posilujícím prostředku k léčbě ran a dalších kožních onemocnění, jako jsou vyrážky a dermatitidy. V každém případě může poklad ze včelí svatyně navíc v kombinaci se skořicí bojovat proti kožním onemocněním, takže neotálejte a dejte se do práce. Smíchejte oba přípravky a voňavým lékem ošetřete postižené zóny.

Skořicová záchrana pro rány

Boj s akné a pupínky může zanechat malé jizvy, které nemusí nikoho potěšit. Navíc se neustále dlouho hojí! Všichni to dobře víte, že? V tom případě si připravte celozrnnou mouku, přidejte kapku mléka a přidejte pár kousků kurkumy. Jakmile tyto přípravky spojíte dohromady, nachystáte si úspěšný 20minutový zábal. Při běžném opakování metody budete zanedlouho pozorovat změny k lepšímu. Jste pro?

Zdroje info: prozeny.cz, femina.cz

Náhledové foto: Pixabay